Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Andorra

23. květen 2020, aktualizováno 18. 5. 2022 (10:18)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do Andorry lze přicestovat bez udání důvodu.

Pouze osoby cestující do Andorry z afrických zemí Botswana, Svazijsko, Lesotho, Mosambik, Namibie, JAR a Zimbabwe jsou povinny držet 10ti denní karanténu a při vstupu předložit negativní výsledek diagnostického testu na covid-19.  

Podmínky pro návrat do ČR:  

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • V Andoře jsou potvrzení o bezinfekčnosti (o kompletním očkování, o negativním výsledku testu či o prodělané nemoci) vyžadovány při vstupu do barů, restaurací, kaváren, hotelů i jiných ubytovacích zařízení, na kulturní i sportovní akce, do muzeí, knihoven, kin nebo fitcenter, kosmetických salonů, kasin, sociálně zaměřených středisek či zařízení pro seniory. 
  • Požadavek platí též při vstupu na venkovní akce pro více než 1000 lidí a akce v uzavřených prostorách s více než 100 lidmi.
  • Potvrzení je vyžadováno též v lyžařských střediscích od osob praktikujících sportovní aktivity, ale též od pouhých uživatelů vleků či návštěvníků přilehlých restaurací. 
  • Roušky musí být nasazeny po celou dobu i v lyžařských střediscích, pouze během samotného lyžování nejsou nutné, jen doporučené.
  • Nošení roušek je povinné pro všechny osoby starší 6 let ve všech uzavřených veřejných prostorách, jakož i v městských otevřených prostorách.
  • Je doporučováno dodržovat odstup 1,5 m mezi lidmi.   

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Zajímavé odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek