Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Angola

9. červenec 2020, aktualizováno 27. 7. 2021 (07:48)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Vstup do Angoly a pohyb na jejím území je výrazně omezen.

Každý cestující do Angoly je povinen předložit negativní RT-PCR COVID-19 test, ne starší než 72 hod. před nastoupením cesty. Dále je nutno vyplnit formulář, který lze nalézt na https://viagem.covid19.gov.ao/en/.

Po příletu do Angoly je nařízena 10 denní karanténa (je povinná pro všechny s výjimkou pracovních cest, které však nesmí překročit dobu 72 hod.), po příletu může být nařízeno nové testování na náklady cestovatele. Imigrační orgány často zadržují cestovní doklad cestovatele, podmínkou pro vrácení je absolvování 10 denní karantény a předložení následného negativního testu. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.

Opatření

Opatření

Nařízeno je povinné nošení roušek ve všech veřejných prostorách a prostranstvích a dodržování základních hygienických zásad.

 • Další opatření:
 • veřejné shromažďování je omezeno na 10 osob;
 • kapacita v restauracích a veřejné dopravě omezena na 50%; stejně tak i počet zaměstnanců přítomných v zaměstnání ve veřejné i soukromé sféře je omezen na 50%;
 • vzdělávací instituce jsou otevřeny;
 • zavírací doba restaurací a podobných podniků stanovena do max. 18:00 a pro jídlo s sebou do 22:00, o víkendech jsou restaurace otevřeny pouze pro jídlo s sebou;
 • pláže a zábavní podniky zůstávají uzavřeny;
 • doporučeno omezené vycházení v týdnu 22:00-5:00.  

Doprava

Doprava

 • Mezinárodní letiště jsou otevřena a přijímají cestující s turistickým vízem.
 • Cestování mezi provinciemi je omezeno.
 • Pro cestu z/do provincie Luanda je potřeba zvláštní povolení angolské vlády.
 • Pozemní hraniční přechody jsou uzavřeny s výjimkou nákladní dopravy. 

Očkování

Očkování

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek