Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Argentina

5. červen 2020, aktualizováno 7. 1. 2021 (12:44)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Turisté nemohou do Argentiny přicestovat. Vstoupit do země mohou pouze občané s argentinským občanstvím nebo pobytem, a dále osoby podléhající výjimce (např. disponující vízem nebo zvláštním povolením z humanitárních důvodů). Tranzit možný je.

Ve výjimečném případě vstupu je nutno online vyplnit elektronické čestné prohlášení, a to nejdříve 48 hodin před vstupem. Za nezletilé vyplní čestné prohlášení jejich zákonný zástupce (rodič).

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

 • Argentinská vláda vyhlásila stav zdravotnické pohotovosti na dobu jednoho roku.
 • Nadále platí pravidelně prodlužovaná karanténa, avšak již není nazývána "sociální, preventivní a povinnou izolací", nýbrž "sociálním odstupem".
 • Situace se postupně uvolňuje. Provoz obnovují obchody a restaurace, a to za přísných sanitárních opatření.
 • Na značné části území Argentiny platí povinnost nosit roušky, resp. mít zakryta ústa a nos.
 • Situace je přísně monitorována; rozpětí pokuty je od 10.700 do 79.180 ARS.
 • Na území Argentiny nadále platí stav zdravotnické pohotovosti.
 • Vláda zavedla přísné kontroly na letištích, včetně měření tělesné teploty.
 • Platí doporučení nezdržovat se na veřejných prostranstvích, místech s větší koncentrací osob a vyvarovat se osobního kontaktu.
 • Zrušeny jsou veřejné a společenské akce.
Doprava

Doprava

 • Zrušena je vnitrostátní letecká, vlaková a dálková autobusová doprava.
 • Osobní doprava však s výjimkami funguje.
 • Uvnitř Argentiny lze cestovat soukromou dopravou, tedy vozy taxi nebo auty a mikrobusy soukromých dopravních společností.
 • Omezena je průchodnost hranic některých argentinských provincií. Toto výrazně komplikuje dopravu uvnitř země, tedy zejména možnost přesunout se do hlavního města za účelem odletu.
 • Jsou zrušeny standardní komerční lety; vyjednávají se speciální spoje (zejména do Madridu, Paříže a Amsterdamu), kterých je v současné době dostatek a kupují se již standardně na internetu. Sledujte zejména webové stránky společností Aerolíneas Argentinas, Iberia, Air France a KLM.
 • Uzavřeny jsou hranice některých argentinských provincií: Ohňová země, Chaco, Santa Fe, Santiago del Estero, Mendoza, Misiones, Salta, Jujuy, La Pampa. Toto výrazně komplikuje dopravu uvnitř země.  K zahraničním turistům je většinou přistupováno shovívavě. Vždy je však třeba potvrzení od ambasády.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek