Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Arménie

30. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (21:31)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestování do Arménie z ČR je možné jen za splnění striktních podmínek.

Cizinci vstupující do Arménie by se měli prokázat certifikátem s negativním výsledkem PCR testu provedeného během posledních 72 hodin, případně se mohou podrobit PCR testu po příletu přímo na mezinárodním letišti Zvartnots v Jerevanu. Pokud mají ukončené dvoudávkové očkování a od druhé dávky vakcíny uběhlo alespoň 14 dní, lze se namísto PCR testu prokázat certifikátem o úplném očkování (v praxi jsou na letišti EU certifikáty uznávány, ale oficiálně potvrzení o uznávání zahraničních certifikátů ještě nemáme). V AM probíhá diskuse o možnosti připojit se k EU Digital Certificate.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

  • Školy, obchody, restaurace, služby, kulturní a sportovní zařízení a instituce fungují bez omezení.
  • Platí formální povinnost nosit roušky ve veřejných prostorech, obchodech a dopravních prostředcích.
  • Dodržování této povinnosti se však výrazněji nevynucuje.
  • Není povinné nošení roušky na veřejnosti (venku); očkovaní ji od 1. 7. nemusí nosit ani uvnitř.
Doprava

Doprava

  • Z letiště Zvartnots jsou uskutečňovány lety do / z následujících klíčových destinací (srpen 2021): Destinace v EU/Schengenu: Vídeň (Austrian, WizzAir), Varšava (LOT Airlines), Athény (Aegean), Paříž (AirFrance), Brusel (Brussels Airlines), Frankfurt (Lufthansa, Condor), Kolín nad Rýnem/Bonn (Eurowings), Bologna (AlbaStar), Heraklion (Aegean)
  • Obnoveno je železniční spojení mezi Arménií a Gruzií.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek