Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Austrálie

5. červen 2020, aktualizováno 8. 1. 2021 (09:03)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Austrálie v současnosti povoluje vstup pouze omezenému okruhu osob, tj. občanům Austrálie a osobám s trvalým pobytem a jejich blízkým rodinným příslušníkům. V případě nutnosti cestovat u osob, které nespadají do kategorie občanů a trvalých rezidentů je potřeba před cestou zajistit výjimku k povolení vstupu.

Podmínky pro návrat do ČR: Pokud cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) nepobývali před vstupem do ČR déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území červených zemí dle semaforu MZ ČR, mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Každý, kdo vstoupí do Austrálie je povinen absolvovat 14 denní karanténu (self-isolation nebo karanténu v určených zařízeních).
  • Více viz informace Ministerstva zdravotnictví Austrálie.
  • Pro tranzit Austrálií, který je kratší než 8 hodin a v rámci kterého cestující NEOPUSTÍ letiště, není potřeba žádat o výjimku pro tranzit ani tranzitní vízum.
  • Australská vláda doporučujeme stáhnutí mobilní aplikace Australia COVID19 s aktuálními informacemi o vývoji případů COVID19, informacemi o cestování, vízech, finanční podpoře australské vlády, karanténě a vstupu a pobytu v Austrálii a jednotlivých státech a teritoriích, a nově i mobilní aplikace COVIDSafe, která umožňuje sledování kontaktu majitele mobilního zařízení s osobami s pozitivním testem na COVID19. 
Doprava

Doprava

  • Zajištění letů komerčními linkami je extrémně obtížné, ne-li již nemožné.
  • Několik spojení však ještě existuje (Qatar Airways, British Airways).
  • Při hledání spojení vždy kontrolujte, zda je možné využít tranzitu v zemi, přes kterou je letenka nabízena, na stránkách českých úřadů v dané zemi.
  • MZV ČR organizuje svozové autobusy do ČR.
  • Informace o autobusech naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR (www.mzv.cz) 
  • Informace o organizaci speciálních letů jsou zveřejněna na našich webových stránkách (www.mzv.cz/sydney)
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek