Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Austrálie

5. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (08:48)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Vstup do Austrálie je možný.

Plně očkované osoby mohou do Austrálie cestovat bez ohledu na druh víza, na základě kterého do Austrálie cestují, bez nutnosti žádat o cestovní výjimku pro schválení vstupu a bez povinnosti předložit negativní výsledek testu před odletem.

Pro neočkované nadále platí povinnost žádat o výjimku. Pro tyto osoby může být po příjezdu do Austrálie nařízena karanténa v určeném zařízení podle karanténních opatření jednotlivých států Australského svazu.

Příjezdové podmínky do jednotlivých států Australského svazu jsou plně v jejich kompetenci.

Pro vstup do Austrálie je nutné vyplnit online formulář "Digital Passenger Declaration" (DPD), a to nejméně 72 hodin před cestou do Austrálie. 

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

 • Přehled pro jednotlivé státy Austrálie

 • New South Wales

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek na test na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku tohoto testu. Další test (opět postačí antigenní) je třeba absolvovat po 6 dnech. Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 7-denní karantény.

 • Victoria, Queensland

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek testu na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku tohoto testu. Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 14-denní karantény.

 • Jižní Austrálie

Pro plně očkované cestující ze zahraničí platí požadavek PCR testu na přítomnost koronaviru COVID 19 a po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku tohoto testu. Pro cestující ze zahraničí, kteří nejsou plně očkovaní, pak platí povinnost absolvování 14-denní karantény.

 • ACT

V současnosti je bez přímých mezinárodních letů. Stát NSW povoluje tranzit do Canberry pro plně očkované osoby přistávající v Sydney za určitých podmínek. Pro plně očkované cestující ze zahraničí pak platí povinnost absolvovat test na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) do 24 hodin po příletu a povinnost izolovat se do obdržení negativního výsledku. Pro neočkované cestující ze zahraničí platí povinnost absolvování karantény ve státě, kde přistáli a za podmínek v tomto státě stanovených.

 • Tasmánie

Pro plně očkované osoby nejsou stanoveny další specifické požadavky pro vstup na území Tasmánie. Neočkované osoby musí požádat o schválení vstupu na území Tasmánie. Dále je vyžadována povinná 14-denní karanténa ve vhodných prostorách nebo placená hotelová karanténa.

 • Northern Territory

Pro plně očkované osoby nejsou stanoveny další specifické požadavky pro vstup na území Northern Territory. Neočkované osoby nemají povolen vstup na území Northern Territory.

 • Západní Austrálie

Všichni cestující ze zahraničí musí požádat o schválení vstupu na území Západní Austrálie. Dále je vyžadována karanténa ve vhodných prostorách nebo placená hotelová karanténa v délce 7 dní pro plně očkované cestující a v délce 14 dní pro neočkované cestující.

 • Aktuální informace o opatřeních v Austrálii naleznete zde
 • Karanténa je v Austrálii i na Novém Zélandu zpoplatněna.
Doprava

Doprava

 • Vnitrostátní doprava funguje.
 • Je nutné sledovat podmínky cestování mezi jednotlivými státy Australského svazu.).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek