Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Ázerbájdžán

29. červen 2020, aktualizováno 3. 8. 2020 (12:16)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Přinejmenším do 31. srpna 2020 je přerušeno pravidelné letecké spojení mezi Baku a zahraničím; s výjimkou nákladní dopravy a repatriace občanů jsou uzavřeny i všechny pozemní a námořní hranice Ázerbájdžánu, resp. pozemní hraniční přechody s Ruskem, Íránem, Gruzií i Tureckem.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

  • Žádáme občany ČR, aby dodržovali ázerbájdžánskou vládou vyhlášený zvláštní karanténní režim, za jehož porušení hrozí pokuta.
  • S platností do 1. srpna je v rámci karanténního režimu zakázáno shromažďování skupin o více než 5 osobách na veřejných prostranstvích, uzavřeny jsou mešity aj. modlitebny, školy, knihovny, kina a divadla, do odvolání byly zrušeny kulturní a sportovní akce.
  • Otevírací doba stravovacích zařízení je omezena do 22. hodin.
  • V Ázerbájdžánu je zavedena povinnost nosit roušku na zastávkách i v prostředcích hromadné dopravy, ve vozech taxislužby, ve zdravotnických zařízeních, na úřadech, v obchodech, bankách a dalších prostorách, kde dochází k osobnímu kontaktu s klienty, ve výrobních provozech, v prostorách muzeí a kulturních památek, v open space kancelářích, před bankomaty a platebními terminály, jakož i jinde, kde nelze v plné míře dodržovat požadovanou sociální distanci (1,5 - 2 m).
  • S účinností od 1. srpna 2020 bude na Velvyslanectví ČR v Baku částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování vízových služeb veřejnosti.
Doprava

Doprava

  • Počínaje 1. červencem 2020 je možný vstup pro občany ČR, kteří mají v Ázerbájdžánu trvalý pobyt, to však pouze prostřednictvím charterových letů společnosti AZAL do Baku z Berlína, Istanbulu či Londýna.
  • V případě letů z Berlína platí, že kdo předloží nejvýše 48 h staré potvrzení o negativním testu na COVID-19 nebo se nechá otestovat na COVID-19 po příletu, může se vyhnout jinak povinné 2-týdenní karanténě na území Ázerbájdžánu.
  • Cestování mezi bakuskou aglomerací a zbytkem republiky je nadále možné jen na základě zvláštního povolení. 
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

10 / 8 / 2020

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

Kanárské ostrovy jsou prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním turistům uhrazení výdajů...

Celý článek
aktualita

26 / 7 / 2020

Cizinci, kteří žijí v partnerském vztahu s občanem ČR, mohou nyní...

Jde o další krok v postupném rozvolňování cestování s cílem umožnit setkání partnerům odloučeným v důsledku pandemie. 

Celý článek