Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Ázerbájdžán

29. červen 2020, aktualizováno 23. 5. 2022 (08:38)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cesty do Ázerbájdžánu jsou možné.

Předložení certifikátu o plné vakcinaci proti COVID-19 (či o překonání této nemoci v uplynulých 6 měsících) je pro občany ČR ve věku nad 18 let společně s předložením max. 72 h starého potvrzení o negativním PCR testu na COVID-19 jednou z podmínek vstupu na území Ázerbájdžánu.

Dne 15. února 2022 omezil Ázerbájdžán dobu platnosti certifikátů o plné vakcinaci proti COVID-19 na 6 měsíců.

Pro osoby disponující potvrzením o překonání COVID-19 v uplynulých 6 měsících platí stejná pravidla jako pro očkované osoby s certifikátem o plné vakcinaci (viz výše).

Certifikátem o vakcinaci či prodělání COVID-19 se při cestě do Ázerbájdžánu ani během pobytu v této zemi nemusí prokazovat osoby ve věku do 18 let. Všichni občané ČR ve věku nad 1 rok musí však při odletu směrem do Baku předkládat max. 72 h staré potvrzení o negativním PCR testu na COVID-19. 

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Ázerbájdžánská vláda vyhlásila v reakci na šíření infekce COVID-19 zvláštní karanténní režim, jehož platnost byla mezitím prodloužena přinejmenším do konce června 2022.
  • Od 1. května 2022 se ruší dosavadní povinnost nosit roušku v prostředcích hromadné dopravy a zastřešených veřejných prostorách. 
Doprava

Doprava

  • Pozemní a námořní hranice Ázerbájdžánu, resp. hraniční přechody s Ruskem, Gruzií, Tureckem a Íránem jsou v rámci zvláštního karanténního režimu otevřeny jen držitelům zvláštního povolení.
  • Do Baku se občané ČR dostanou letecky, a to nejsnáze z Istanbulu společnostmi AZAL, Turkish Airlines, AnadoluJet, Buta Airways nebo Pegasus, z Budapešti (WizzAir), Frankfurtu (Lufthansa), Londýna (AZAL), Tel Avivu (AZAL) a Tbilisi (Buta Airways).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek