Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Ázerbájdžán

29. červen 2020, aktualizováno 15. 12. 2022 (11:47)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cesty do Ázerbájdžánu jsou možné.

Předložení certifikátu o plné vakcinaci proti COVID-19 (či o překonání této nemoci v uplynulých 6 měsících) je pro občany ČR ve věku nad 18 let jednou z podmínek vstupu na území Ázerbájdžánu. Bez certifikátu nelze ani podat žádost o vízum (to platí i pro vízum elektronické). Výjimka je aplikována jen u lidí s dlouhodobým či trvalým pobytem v Ázerbájdžánu a rodinných příslušníků občanů této země.

Ázerbájdžán omezil dobu platnosti certifikátů o plné vakcinaci proti COVID-19 na 6 měsíců.

Platnost v Ázerbájdžánu i v zahraničí vydaných certifikátů dokládajících očkování 3. dávkou (boosterem) je časově neomezená. 

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Předložení staršího certifikátu zahraničního v praxi nebrání vstupu, v ubytovacích a stravovacích zařízeních či obchodních střediscích na území Ázerbájdžánu jsou však i v případě zahraničních dokumentů vyžadovány certifikáty o plné vakcinaci dvěma dávkami v posledních 6 měsících. 
Doprava

Doprava

  • Pozemní a námořní hranice Ázerbájdžánu, resp. hraniční přechody s Ruskem, Gruzií, Tureckem a Íránem jsou v rámci zvláštního karanténního režimu otevřeny jen držitelům zvláštního povolení.
  • Do Baku se občané ČR dostanou letecky, a to nejsnáze z Istanbulu společnostmi AZAL, Turkish Airlines, AnadoluJet, Buta Airways nebo Pegasus, z Budapešti (WizzAir), Frankfurtu (Lufthansa), Londýna (AZAL), Tel Avivu (AZAL) či Tbilisi (Buta Airways, AZAL) a v letní sezóně (ca. do poloviny září) i z Varšavy (LOT), Berlína, Milána a Prahy (AZAL).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek