Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Bahamy

30. červen 2020, aktualizováno 23. 5. 2022 (08:37)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cesta na Bahamy je možná.

Očkované osoby cestující na Bahamy předložit negativní test na COVID-19 (antigenní nebo PCR) ne starší 72 hodin. 5. den po příjezdu se musí podrobit dalšímu antigennímu testu.

Negativní test (antigenní nebo PCR) je nutný i pro přesun mezi některými ostrovy v rámci Bahamského společenství (New Providence, Paradise Island, Grand Bahama Island, Eleuthera, Inagua). Bahamská vláda uznává očkování pouze od společností AstraZeneca (Vaxzevria/Covishield), Janseen (Johnson & Johnson), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Moderna (Spikevax), Sinopharm, Covaxin a Sinovac.

Neočkované osoby se při příjezdu na Bahamy musí prokázat negativním PCR testem. 5. den po příjezdu se musí podrobit antigennímu testu. Během pobytu jsou navíc monitorovány a musí každý den po dobu 14 dní (pokud jejich pobyt není kratší) vyplňovat online zdravotní dotazník.

Negativní PCR test je nutný i pro přesun mezi některými ostrovy v rámci Bahamského společenství (New Providence, Paradise Island, Grand Bahama Island, Eleuthera, Inagua).

Pro osoby s prodělaným covidem neplatí žádné výjimky nebo speciální pravidla.

Výjimkou z povinnosti předložení negativního testu při příjezdu na Bahamy jsou děti do 2 let. Děti ve věku od 2 do 11 musí předložit negativní PCR nebo antigenní test. Děti od 12 let musí předložit negativní PCR test, v případě očkovaných dětí postačí test antigenní.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Platí povinnost nosit roušku a dodržovat rozestupy na všech veřejných místech.
  • Při pobytu na pláži není nutné na sobě mít roušku. Je nutné si ji nasadit při příchodu a odchodu z pláže.

Doprava

Doprava

  • Autobusy a taxi mohou být obsazeny pouze z 50 %.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek