Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Bahrajn

30. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:23)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Čeští občané mohou opět získat vízum a vstoupit do země. Dle MZV je třeba si zajistit víza před cestou na portálu Ministerstva vnitra Bahrajnu www.evisa.gov.bh, kde jsou k nalezení i další potřebné informace, ale jsou i znovu obnovena víza po příletu s pobytem do 2 týdnů.

Osoby vstupující na Bahrajn musí povinně, na vlastní náklady 36 BHD, podstoupit po příletu test na covid 19, test je možné zaplatit i prostřednictvím oficiální mobilní aplikace "BeAwareBahrain", kterou je nutné si nainstalovat a která sleduje podmínky sebe-izolace po příletu. Bahrajnské úřady doporučují test zaplatit již před odletem prostřednictvím této aplikace. Je nařízena 10 denní karanténa po příjezdu, resp. do negativního výsledku testu, a druhý PCR test 5 den po příletu. Cizinci pobývající na Bahrajnu více než 10 dní, musí desátý den podstoupit třetí PCR test.

Tranzitní cestující nepodléhají testování.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Nošení roušky na veřejnosti je povinné.
  • Otevření restaurací a kaváren, soukromých vnitřních fit center, sportovních zařízení, bazénů s max. počtem 30 lidí a s dodržením bezpečnostních opatření. 
  • Max. počet lidí, kteří se mohou sdružovat vč. rodinných setkání je 30, bez ohledu na místo setkání.
Doprava

Doprava

  • Letiště v Manámě funguje v omezeném provozu a je otevřeno pro letecký tranzit. Lety do Evropy jsou však často rušeny/přesouvány na pozdější termín, daný odlet je proto nutné ověřit přímo u letecké společnosti.  
  • Dle dostupných informací veřejná hromadná doprava na Bahrajnu funguje s dočasným omezením. 
  • Taxi služby jsou poskytovány standardně. 
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek