Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Bahrajn

30. červen 2020, aktualizováno 23. 7. 2021 (10:31)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Čeští občané mohou opět získat vízum a vstoupit do země. Dle MZV je třeba si zajistit víza před cestou na portálu Ministerstva vnitra Bahrajnu www.evisa.gov.bh, kde jsou k nalezení i další potřebné informace, ale jsou i znovu obnovena víza po příletu s pobytem do 2 týdnů.

Cestující musí při vstupu:

  • předložit certifikát o negativním testu PCR s QR kódem, provedeným nejpozději 72 hodin před odletem (48 hodin v případě příjezdu nebo průjezdu v posledních 14 dnech v tzv. "červených zemí"); 
  • podstoupit na vlastní náklady 24 BHD PCR test po příjezdu a druhý PCR test 10. dni pobytu; a dále
  • stáhnout si mobilní aplikaci BeAware Bahrain
  • podstoupit karanétnu po dobu deseti dnů ve svém bydlišti nebo v karanténním hotelu s licencí (je vyžadován doklad o pobytu nebo rezervace hotelu).


Výjimka z povinné 10. denní karantény platí pro určité skupiny očkovaných osob za předpokladu sebeizolace do negativního výsledku prvního popříjezdového testu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd a to vyplněním Příjezdového formuláře.

Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace

Opatření

Opatření

  • Nošení roušky na veřejnosti je povinné.
Doprava

Doprava

  • Letiště v Manámě funguje a je otevřeno i pro letecký tranzit. 
  • Tranzitní cestující mohou využívat mezinárodní letiště v Bahrajnu, pro tranzit není požadován PCR test.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek