Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Belgie

31. květen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (10:26)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Zahraniční cesty z a do Belgie jsou až na výjíimky povolené. Passenger Locator Form (PLF - pouze již elektronické podobě) je i nadále povinný pro všechny cestující.

NEREZIDENTI - tj. osoby, které v zemi běžně nepobývají

příjezd ze zelených či oranžových zón/zemí: není nutná karanténa ani test.

příjezd z červených zón/zemí v EU či Schengenského prostoru, příp. třetích "červených" zemí na "bílém" seznamu

- Osoby, které jsou držiteli evropského digitálního COVID certifikátu, tzn. jsou zcela očkované (=min. 2 týdny po druhé dávce) nebo jsou držiteli potvrzení o prodělaném COVIDu nemusí do karantény ani po příjezdu podstupovat test.

- Ostatní osoby od 12 let musí mít při vstupu do Belgie negativní výsledek PCR test (ne starší 72h) nebo RAT test (ne starší 36h) a podstoupit další PCR nebo RAT test 7. den po příjezdu do země. Karanténa není nutná.

- Děti do 12 let se nemusí testovat, ale musí dodržet karanténní opatření do obdržení negativního výsledku testu rodičů.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Platí omezení pro účast na kulturních a společenských akcích. 

Doprava

Doprava

  • Pro tranzit Belgií se i nadále doporučuje volba pokud možno nejpřímější trasy a potvrzení o tom, že zemí projíždíte pouze za účelem tranzitu.
Očkování

Očkování


Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek