Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Belgie

31. květen 2020, aktualizováno 14. 1. 2021 (11:12)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Hranice v souladu s evropskými dohodami zůstávají otevřené, všechny cesty jsou ovšem důrazně nedoporučované. Platí následují pravidla                                              : Všichni NEREZIDENTI ve věku od 12 let přijíždějící do Belgie z červené zóny se musí od 25. 12. prokázat negativním výsledkem PCR testu (potvrzení je platné po dobu 72 hodin od pořízení vzorku). Prezentace negativního testu neznamená žádnou výjimku z povinnosti vyplnit PLF, umístění do karantény ani povinného testu 7. den po příjezdu do Belgie. Pokud pobyt cestujícího v Belgii trvá kratší dobu než karanténní období, může dotyčný opustit zemi v plánovaném termínu (aniž by dokončil karanténu)

                                                             : Vyplnit „Public Health Passenger Locator Form“.

                                                             : Od 31.12. karanténa povinná při příjezdu po pobytu v červené zóně nad 48 hodin PRO VŠECHNY

                                                             : Od 31. 12. testy PCR povinné 1. a 7. den karantény

Podmínky pro návrat do ČR: Pokud cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) nepobývali před vstupem do ČR déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území červených zemí dle semaforu MZ ČR, mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář. Cizinci, kteří do ČR přijíždějí za prací či studiem, budou muset před vstupem na pracoviště nebo do vzdělávací instituce v ČR předložit negativní PCR test.

Opatření

Opatření

  • Zákaz vycházení od 00:00 do 05:00, s výjimkou Bruselu a Valonska, kde platí zákaz vycházení delší, a to od 22:00 do 06:00.
  • Od 1.12.2020 znovu otevření obchodu.
  • Restaurace a kavárny zůstávají zatím zavřené do 1.2.2021 (dle vyhodnocení situace v půlce ledna).
  • Outdoorové aktivity by měly být pokud možno upřednostňovány. Venku se lidé smí setkat se čtyřmi osobami za předpokladu, že všichni po celou dobu zůstávají v pohybu- popřípadě musí být interiér dostatečně větraný.
  • Dodržování odstupu 1, 5 m.
  • Dodržování bezpečnostní vzdálenosti zůstává v platnosti s výjimkou osob v jedné domácnosti, dětí do 12 let a osob, s nimiž máme bližší kontakt v rámci tzv. sociální buňky (Blízké kontakty jsou od 19. 10. omezeny na maximálně 1 osobu nad rámec osob stejné domácnosti).
  • Platí povinnost nošení roušek (nebo jiné alternativy umožňující zakrytí úst a nosu) v hromadné dopravě (MHD, zastávky, nádraží, letiště apod.) pro osoby od 12 let.
Doprava

Doprava

K cestám mezi Belgií a ČR je možné využít mezinárodní jízdenku Českých drah (nejrychlejší spoj +- 11hod).

Czech Airlines plánuje zahájit letecké spoje na lince Praha - Brusel k 17.12.2020.

Očkování

Očkování


Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek