Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Belgie

31. květen 2020, aktualizováno 20. 10. 2020 (17:12)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující vracející se z červených zón (ČR je od 23. září z belgického pohledu zařazena celá mezi "červené zóny") musí po svém příjezdu nastoupit do karantény a 5. den po příjezdu absolvovat povinné testování na území Belgie. Při návratu z červené zóny jsou 14-ti denní karanténa a test provedený po příjezdu povinné. Pro oranžovou jsou karanténa a test doporučené.

Při cestách z červených zón je žádoucí doložit bezodkladnost cesty, např. z důvodu naléhavých osobních či obchodních cest (např. belgická pobytová karta, matriční dokumenty prokazující rodinnou vazbu, potvrzení zaměstnavatele o služební cestě, předchozí rezervace ubytování, itinerář cesty, atd.)

Od 1. srpna musí cestující přijíždějící do Belgie vyplnit „Public Health Passenger Locator Form“.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR není nutný test ani karanténa.

Opatření

Opatření

  • Všechny obchody jsou otevřené včetně venkovních tržišť. V odvětví pohostinství je nutné, aby zákazníci (alespoň jeden host za skupinu) zanechali své kontaktní údaje, kterými mohou být pouze telefonní číslo nebo email za účelem případného trasování; údaje musí být uchovány po dobu 14 dní a potí zničeny; odmítne-li osoba údaje poskytnout, nebude do zařízení vpuštěna. Do restaurací a kaváren je možné chodit pouze se členy jedné domácnosti nebo s členy vlastní sociální buňky.
  • Platí povinnost nošení roušek (nebo jiné alternativy umožňující zakrytí úst a nosu) v hromadné dopravě (MHD, zastávky, nádraží, letiště apod.) pro osoby od 12 let.
  • Limitování osobních aktivit počtem 10 osob, snížení počtu osob při veřejném shromažďování (200 v interiéru, 400 v exteriéru).
Doprava

Doprava

  • Městská hromadná doprava funguje v plném provozu.
  • 15.června zahájila provoz v obou směrech obvyklá autobusová linka RegioJet, od 18. 6. Flixbus z Prahy do Bruselu a od 19. 6. opačným směrem.
  • Letecké společnosti Brussels Airlines a Czech Airlines, které poskytují přímé spoje mezi ČR a BE obnovují letové operace v upraveném režimu od 15. června 2020.
  • Stále dochází k častým změnám v letecké dopravě, aktuálně je rušena řada letů na lince Brusel-Praha (v obou směrech).
Očkování

Očkování


Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek