Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Belize

8. červenec 2020, aktualizováno 15. 12. 2022 (10:52)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Belize sice částečně již otevřelo hranice pro turisty, ovšem vstup je umožněn jen pro turisty s rezervací certifikovaných hotelů a transportů a pro turisty disponující speciálním zdravotním pojištěním belizské vlády v ceně 18 USD na 21 dní (lze zakoupit případně i při příjezdu do země). Vláda Belize také doporučuje užívat pouze certifikované turistické služby (Tourism Safe Corridor).

Země aktuálně při vstupu nepožaduje ani očkovací průkaz, ani PCR či antigenní test, nicméně vřele doporučujeme s sebou jeden z těchto dokumentů mít, protože letecká společnost a některé hotely (či organizátoři některých aktivit) jej mohou požadovat. 

Při vstupu jsou u cestujících prováděny namátkové kontroly teploty či dalších příznaků.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Stále platí omezený provoz restaurací, barů, hotelů, obchodů apod. vstup do kulturních památek je taktéž omezen, doporučujeme vždy se předem informovat. 
  • Ve veřejných dopravních prostředcích a ve vnitřních prostorech je vyžadována rouška.
Doprava

Doprava

  • Upozorňujeme na existující a každým dnem se měnící opatření omezení pozemní dopravy v oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi.
  • Některá města a oblasti jsou stále více méně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek