Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Belize

8. červenec 2020, aktualizováno 17. 5. 2022 (15:00)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Belize sice částečně již otevřelo hranice pro turisty, ovšem vstup je umožněn jen pro turisty s rezervací certifikovaných hotelů a transportů a pro turisty disponující speciálním zdravotním pojištěním belizské vlády. Vláda Belize také doporučuje užívat pouze certifikované turistické služby (Tourism Safe Corridor).

Vláda požaduje, aby si cestující stáhli aplikaci Belize Health do svého mobilního zařízení a vyplnili požadované informace do 72 hodin od letu cestujícího do Belize

Belize uznává očkovací průkazy s uznanými vakcínami (Pfizer, Johnson, AstraZeneca), cestující je pak zproštěn povinnosti prokázat se PCR či antigenním testem při vstupu do země.

Vstup do země letecky i odlet z ní je možný pro neočkované cestující jen s PCR testem ne starším než 96 h, případně s antigenním testem Abbot Panbio, SD Biosensor či Sofia ne starším než 48 h před příletem. Pokud cestující test nepředloží, musí povinně podstoupit rychlý test na letišti (cena je 50 USD na osobu, platba pouze v hotovosti).

Země neuznává protilátky po prodělání nemoci.

Od výše uvedeného testu se upouští pouze u cestujících mladších 5 let. 

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Stále platí omezený provoz restaurací, barů, hotelů, obchodů apod. vstup do kulturníchpamátek je taktéž omezen, doporučujeme vždy se předem informovat. 
  • Ve veřejných dopravních prostředcích a ve vnitřních prostorech je vyžadována rouška.
Doprava

Doprava

  • Upozorňujeme na existující a každým dnem se měnící opatření omezení pozemní dopravy v oblastech - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi.
  • Některá města a oblasti jsou stále více méně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek