Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Bhútán

30. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (21:49)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Bhútán byl pro okolní svět od 23. března 2020 zcela uzavřen. Od počátku srpna byl však zákaz vstupu zrušen. Vstup do země je možný pouze letecky.

Všichni návštěvníci jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR vydaného certifikovanou laboratoří a provedeného nejpozději 72 hodin před odletem a absolvovat 14 denní karanténu. Všichni příchozí turisté se musí registrovat prostřednictvím licencované bhútánské cestovní kanceláře a musí zaplatit denní poplatek za udržitelný rozvoj ve výši 65 USD. Ten je vyžadován na každý den pobytu po ukončené karanténě. Náklady na karanténu a testy nesou cestující.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář. 

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

  • V zemi fungují úřady, obchody, podniky, restaurace i školy.
  • Otevřena jsou kadeřnictví a salóny.
  • Všechny sportovní aktivity jsou povoleny, ale bez diváků.
  • Poutě a pěší turistika jsou povoleny.
  • Konferencí, seminářů, workshopů a školení se může účastnit maximálně 25 lidí.
  • I když se nedoporučuje žádná forma shromažďování, v komunitních náboženských sborech se může shromáždit maximálně 25 osob.
  • Uzavřena stále zůstávají zábavní centra, kina, divadla, kluby a karaoke.
  • Povolen je pohyb mezi okresy, fungují veřejné dopravní prostředky, jako jsou autobusy a taxíky.

Doprava

Doprava

  • V současnosti existuje pouze letecké spojení s Indií v rámci dohody o letecké bublině umožňující letový provoz mezi těmito dvěma zeměmi až do obnovení běžných mezinárodních letů.
  • Letecká společnost Drukair provozuje každý týden lety do Indie: jeden let do Dillí a Kolkaty a jeden let do Bagdogry / Guwahati.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

12 / 11 / 2021

Dominikánská republika – aktuální informace pro vstup

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu mohou probíhat na letištích kontroly teploty...

Celý článek
aktualita

4 / 11 / 2021

Informace ke třetí dávce - očkování proti covidu-19

V České republice se v současné době přeočkovává proti COVID-19 mRNA vakcínami (Comirnaty/Pfizer, Spikevax/Moderna).

Celý článek