Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Bhútán

30. červen 2020, aktualizováno 27. 7. 2021 (07:47)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Bhútán je uzavřen pro všechny cizince, cestování z ČR do Bhútánu proto není možné.

Ministr zahraničí Dr. Tandi Dorji počátkem června v bhútánském parlamentu prohlásil, že vláda doufá, že po podání druhé dávky vakcíny umožní omezený vstup turistů do země.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.

Opatření

Opatření

 • V zemi fungují úřady, obchody, podniky, restaurace i školy.
 • Otevřena jsou kadeřnictví a salóny.
 • Všechny sportovní aktivity jsou povoleny, ale bez diváků.
 • Poutě a pěší turistika jsou povoleny.
 • Konferencí, seminářů, workshopů a školení se může účastnit maximálně 25 lidí.
 • I když se nedoporučuje žádná forma shromažďování, v komunitních náboženských sborech se může shromáždit maximálně 25 osob.
 • Uzavřena stále zůstávají zábavní centra, kina, divadla, kluby a karaoke.
 • Povolen je pohyb mezi okresy, fungují veřejné dopravní prostředky, jako jsou autobusy a taxíky.
 • Sedmidenní povinná karanténa zatím nadále pokračuje pro osoby cestující z vysoce rizikových oblastí, především oblastí hraničících s Indií, do oblastí s nízkým rizikem.
 • Od 9. července platí ve městě Phuentsholing přísný 14denní lockdown. Jedná se o již čtvrté uzamčení tohoto v Bhútánu nejpostiženějšího města. Za vysoce rizikové úřady označily okresy Samdrupjongkhar, Samtse, Gelephu, Nganglam a Lhamoidzingkha.

Doprava

Doprava

 • V současnosti existuje pouze letecké spojení s Indií v rámci dohody o letecké bublině umožňující letový provoz mezi těmito dvěma zeměmi až do obnovení běžných mezinárodních letů.
 • Letecká společnost Drukair provozuje každý týden lety do Indie: jeden let do Dillí a Kolkaty a jeden let do Bagdogry / Guwahati.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek