Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Bolívie

5. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (09:11)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: V současnosti platí zákaz vstupu na území Bolívie pro všechny občany, včetně státních příslušníků Bolívie.

Všichni cestující (občané, rezidenti či turisté) starší 5 let musí pro vstup na území Bolívie splnit následující podmínky:

  • Předložit platný negativní PCR test na covid19 - ne starší než 72 hodin při nástupu do letadla letícího do Bolívie. V případě pozemní či říční dopravy nesmí být starší než 72 hodin před vstupem do Bolívie.
  • Vyplnit příjezdové čestné prohlášení ohledně místa pobytu v Bolívii.
  • Podstoupit povinnou 10 denní karanténu. Dodržování karantény je kontrolováno personálem MZdr Bolívie.
  • Sedmý den karantény je cestující povinen podstoupit nový test PCR na své náklady. V případě, že je test pozitivní, se bude postupovat podle platných sanitárních protokolů.
  • Cestující, kteří nejsou občané či rezidenti v Bolívii, musí mít uzavřené zdravotní pojištění, které mj. zahrnuje krytí nákladů spojené s léčením Covid-19. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář.

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

  • Bolivia Segura Unidos Contra el Covid-19, www.boliviasegura.gob.bo. Na této stránce jsou aktuální informace o šíření covidu v zemi, ale i rady a informace, jak proti pandemii postupovat a chránit se. Zájemce si mohou stáhnout tuto aplikaci do mobilu a mají tak přesné a oficiální informace o covidu.

Doprava

Doprava

  • Veřejná doprava v Bolívii – je velmi omezená.
  • Cestovatel musí vyplnit příjezdové čestné prohlášení ohledně místa pobytu v Bolívii.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek