Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Botswana

30. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:24)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  

POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Všichni cestující do Botswany musí při vstupu předložit negativní PCR test na COVID-19 před odletem do země či na pozemních hranicích (platnost max. 72 hodin), podrobit se screeningu na hranici/letišti, po dobu 14 dnů musí být cestující v kontaktu s místní zdravotnickou institucí z důvodu hlášení možných symptomů.

 Občané Botswany či osoby s pobytem, kteří nesplňují uvedené požadavky, musí nastoupit do povinné karantény na 14 dní a nechat se otestovat na vlastní náklady. Cizincům, kteří nesplňují zmíněné požadavky, nebude umožněn vstup do země. V případě, že se u cestujících budou projevovat symptomy COVID-19, budou se muset podrobit povinné karanténě a nechat se otestovat na místě.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Veškeré obchody jsou otevřeny bez omezení. 
  • Na veřejnosti je povinné nošení roušek a dodržování hygienických opatření. 
Doprava

Doprava

  • Je otevřeno mezinárodní letiště Sir Seretse Khama v Gaborone, letiště Kasane a Maun i pozemní hranice (Kazungula road, Kanzungula ferry, Ngoma, Ramokgwebana, Martins Drift, Ramatlabama, Tlokweng, Mamuno, Pioneer a Mohebo) a letiště Phillip G. Matante ve Francistown.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek