Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Brazílie

5. červen 2020, aktualizováno 14. 9. 2022 (08:16)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Na základě platného vládního usnesení mohou vstoupit na území Brazílie rovněž krátkodobí cestovatelé (cizinci) bez ohledu na účel pobytu, pokud se prokáží dokladem o ukončeném očkování v angličtině, portugalštině nebo španělštině.

Cizinci předkládají potvrzení o ukončeném očkování vakcínou schválenou ze strany ANVISA, WHO anebo země původu cestujícího. Za ukončené očkování se považuje, pokud uplynula doba nejméně 14 dnů od aplikace druhé dávky vakcíny (případně první dávky, pokud se jedná o jednodávkovou vakcínu). Doklad o očkováni musí předložit všichni, na něž se v Brazílii aktuálně vztahuje možnost očkování, tzn. všichni dospělí a děti od 5 let věku!

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Aktuálně je postupně upouštěno od povinnost nošení ochranných pomůcek (roušek) na veřejnosti všude ve vnitřních i venkovních prostorech.
Doprava

Doprava

  • Je nutné počítat s tím, že fungování veřejné dopravy je stále částečně omezeno. 
  • Z Brazílie lze momentálně odcestovat do Evropy komerčními leteckými spoji, a to především ze Sao Paula a Rio de Janeira. 
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek