Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Brazílie

5. červen 2020, aktualizováno 12. 4. 2021 (11:42)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Vstup zakázán. Zákaz je platný do 31. 5. 2021. 

UPOZORNĚNÍ: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 do 31. května 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocněním COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Všem osobám, které se vrátí ze zahraničí, brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje sedmidenní karanténu, která však není povinná a není nijak kontrolována.

  • Další opatření se mění stát od státu, přičemž většina z nich aktuálně aplikuje alespoň nějakou formu "lockdownu" zahrnujícího omezení či úplné uzavření restaurací, obchodů a služeb a omezení vstupu na veřejné pláže.
  • Prakticky bez výjimek platí v současnosti povinnost nošení ochranných pomůcek (roušek) na veřejnosti všude ve vnitřních i venkovních prostorech.
Doprava

Doprava


  • Vzhledem k výskytu nového tzv. brazilského kmene COVID-19 je možné očekávat další náhlá omezení leteckého spojení s Brazílií bez předchozího upozornění.
  • Z Brazílie lze momentálně odcestovat do Evropy komerčními leteckými spoji, a to především ze Sao Paula a Rio de Janeira.
  • Aktuálně (ke dni 19.3.2021) však lze dle našich informací cestovat z Brazílie do ČR POUZE přes Paříž, Amsterdam či Zurich.
  • Tranzit přes Frankfurt již není až do odvolání možný s ohledem na momentální zákaz přestupu z "neschengenského" na "schengenský" terminál.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek