Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Brazílie

5. červen 2020, aktualizováno 8. 1. 2021 (09:05)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Na území Brazílie je umožněno vstoupit krátkodobým cestovatelům bez ohledu na účel pobytu.

Mezi podmínkami, které takový cestovatel musí splnit, patří vstup na území BFR leteckou cestou (vstup z Paraguaye je umožněn i cestou pozemní).

Od 30. 12. 2020 mají všichni cestující do Brazílie povinnost předložit negativní laboratorní test RT-PCR na přítomnost infekce SARS-CoV-2. Test nesmí být starší 72 hodin. Test bude kontrolován již při nástupu k přepravě leteckou společností a bez jeho předložení nebudou cestující připuštěni k přepravě, případně jim na hranici nebude umožněn vstup do země. Výsledek testu musí být v angličtině, portugalštině či španělštině.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Přesný výklad usnesení tak, jak je aplikováno leteckými společnostmi a brazilskými orgány na hranici, není bohužel oficiálně k dispozici, avšak lze předpokládat rovněž povinnost cestovatele prokázat se při vstupu negativním testem na Covid-19, jako tomu bylo doposud.
  • Přestože zatím nebylo přijato jednotné opatření ohledně nutnosti nošení ochranných pomůcek (masek) na veřejnosti, na řadě míst byla tato povinnost zavedena a jinde je doporučena.
  • ZU Brasília doporučuje cestovatelům používání roušky po celou dobu pobytu na veřejnosti (mimo domov).
  • Všem osobám, které se vrátí ze zahraničí, ministerstvo zdravotnictví doporučuje sedmidenní karanténu, která však není povinná a není nijak kontrolována.
  • Některé kategorie cestovatelů jsou povinny před cestou do Brazílie předložit letecké společnosti negativní lékařské osvědčení na Covid-19.

Doprava

Doprava

  • Fungování veřejné dopravy je omezeno.
  • Zejména se to týká vnitrostátních letů, kde je udržována jen tzv. minimální služba spojení hlavních měst jednotlivých brazilských států a autobusové dopravy mezi brazilskými městy/státy.
  • Opatření se mohou bez varování změnit v souvislosti se změnou epidemiologické situace.
  • Ohledně letecké dopravy je nutné počítat s tím, že řada pravidelných linek je zrušena. Stávající lety podléhají častým a náhlým změnám či rušení bez předchozího upozornění.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek