Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Černá Hora

30. květen 2020, aktualizováno 8. 9. 2022 (17:52)

Vstup a návrat: Je možný bez omezení

Podmínky vstupu: Do země lze cestovat za turistikou. V zemi platí povinnost hlášení pobytu pro turisty.

Vláda Černé Hory zrušila podmínku předkládat při vstupu do země Covid-19 potvrzení a zrušila i jeho používání v rámci podmínek poskytování služeb v zemi.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření


  • Ruší se zavedená povinnost nosit ochranné roušky ve státních orgánech, orgánech státní správy, orgánech místní samosprávy, veřejných institucích a dalších subjektech vykonávajících veřejnou moc, v nichž jsou veřejné služby přímo poskytovány občanům, v zařízeních pro obchod s potravinami (trhy, supermarkety, hypermarkety atd.), včetně zelených trhů a stánků a vnitřních stánků, v uzavřených prostorách letiště, železniční a autobusové stanice, stejně jako čerpací stanice.
  • Navzdory příznivější epidemiologické situaci zůstává silné doporučení pro nošení ochranných masek v uzavřených prostorách, stejně jako na všech ostatních místech, kde jsou větší skupiny lidí..

Doprava

Doprava

  • Všechny hraniční přechody v Černé Hoře jsou otevřeny.
  • Do Černé Hory lze vstoupit přes Bosnu a Hercegovinu (nejčastěji využívaným je přechod Neum I a Neum II).
  • V případě cesty českých turistů přes Chorvatsko se nabízí možnost využití chorvatského trajektu Ploče - Trpanj (Pelješac), čímž se občané vyhnou vstupu na území Bosny a Hercegoviny.
  • Cestující mohou vstoupit na území Černé Hory také ze Srbska. Nejpoužívanějšími přechody jsou Rožaje – Novi Pazar (Dračenovac), Bijelo Polje – Prijepolje (Dobrakovo) a Pljevlja – Prijepolje (Rance).
  • Letecká spojení – přímé lety mezi Černou Horou a ČR letos nejsou k dispozici, spojení s přestupy se nabízejí např. přes Vídeň, Bělehrad, Istanbul či Krakov.
  • V letní sezóně 2022 bude létat přímý spoj Praha-Tivat provozovaný černohorskou leteckou společností.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek