Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Černá Hora

30. květen 2020, aktualizováno 18. 5. 2022 (10:50)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do země lze cestovat za turistikou. V zemi platí povinnost hlášení pobytu pro turisty.

Vláda Černé Hory zrušila podmínku předkládat při vstupu do země Covid-19 potvrzení a zrušila i jeho používání v rámci podmínek poskytování služeb v zemi.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

Všichni cizí státní příslušníci, kteří na území Černé Hory vstoupí, se musí řídit aktuálními protiepidemickými opatřeními:

 • Vláda Černé Hory výrazně zmírnila opatření proti Covid-19:
 • Pracovní doba všech stravovacích zařízení omezena do 1 hodiny po půlnoci. Stanoveny jsou limity počtu osob na plochu zařízení.
 • Povoleny jsou svatby, narozeniny, večírky, hudební festivaly a jiné soukromé oslavy do 100 osob, není povolen tanec.
 • Shromažďovat obyvatelstvo na uzavřených veřejných místech (veřejné akce, politická shromáždění, odborná, vědecká a jiná shromáždění) lze také do 100 osob.
 • Provoz dětských heren je povolen. Tělocvičny a bookmakeři mohou pracovat.
 • V obchodních centrech s plochou nad tisíc metrů čtverečních a ve kterých jsou více než tři podnikatelské subjekty, je stanoven omezený počet osob na plochu zařízení.
 • Návštěvy kulturních institucí (divadla, kina, muzea, galerie) jsou povoleny.
 • Přítomnost diváků během sportovních soutěží v krytých sportovištích je povolena, omezena na polovinu je využitelná kapacita hledišť.

Doprava

Doprava

 • Většina turistů do Černé Hory cestuje individuální automobilovou dopravou. Všechny hraniční přechody v Černé Hoře jsou otevřeny.
 • Do Černé Hory lze vstoupit přes Bosnu a Hercegovinu (nejčastěji využívaným je přechod Neum I a Neum II).
 • V případě cesty českých turistů přes Chorvatsko se nabízí možnost využití chorvatského trajektu Ploče - Trpanj (Pelješac), čímž se občané vyhnou vstupu na území Bosny a Hercegoviny.
 • Cestující mohou vstoupit na území Černé Hory také ze Srbska. Nejpoužívanějšími přechody jsou Rožaje – Novi Pazar (Dračenovac), Bijelo Polje – Prijepolje (Dobrakovo) a Pljevlja – Prijepolje (Rance).
 • Letecká spojení – přímé lety mezi Černou Horou a ČR letos nejsou k dispozici, spojení s přestupy se nabízejí např. přes Vídeň, Bělehrad, Istanbul či Krakov.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek