Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Černá Hora

30. květen 2020, aktualizováno 13. 4. 2021 (10:49)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Občané České republiky cestující z Česka se musí při vstupu na území Černé Hory prokázat negativním PCR testem na Covid-19, který není starší než 48 hodin¨. S platností od 13. března t.r. se občané Česka musí při vstupu na černohorské území prokázat buď negativním PCR testem, který není starší než 48 hodin, nebo pozitivním testem na protilátky IgG, který není starší naž jeden měsíc (30 dnů) případně oficiálním potvrzením, že minimálně 7 dnů před vstupem na černohorské území byli naočkováni druhou dávkou vakcíny proti Covid-19. Potvrzení o absolvování/výsledku testů musí být vydáno registrovanou laboratoří.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Na celém území Černé Hory - venku i v zastřešených prostorách platí povinnost nosit ochranou roušku a desinfikovat si ruce.
  • Děti mladší pěti let roušku nemusí mít.
  • Na území Černé Hory platí zákaz vycházení od 21:00 do 5:00. (Toto neplatí pro osoby tranzitující přes černohorské území).

Doprava

Doprava

  • Od pátku 21:00 do pondělí 5:00 je zakázáno cestování mezi opštinami/kraji.
  • Pro opštiny/kraje Podgorica, Cetinje, Budva, Bar, Tivat, Kotor, Nikšić, Pljevlja, Plužine, Herceg Novi a Ulcinj platí zákaz cestování do těchto opštin/krajů a vycestování z těchto opštin/krajů (tj. po celý týden - od pondělí 00:00 do neděle 24:00).
  • Na území Černé Hory platí zákaz vycházení od 21:00 do 5:00. (Toto neplatí pro osoby tranzitující přes černohorské území).

  • Omezený provoz hraničních přechodů:
  • Metaljka (směr Pljevlja- Čajniče) - otevřen od 7:00 do 19:00
  • Vuča (směr Rožaje - Tutin) - otevřen od 7:00 do 19:00

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek