Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Černá Hora

30. květen 2020, aktualizováno 3. 8. 2020 (15:30)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Občané České republiky mohou vstoupit na území Černé Hory a pobývat zde bez jakýchkoliv omezení.

Podmínky pro návrat do ČR: Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

  • Česká republika s platností od 13. července t.r. opětovně zavedla pro občany České republiky, kteří se vracejí z Černé Hory, povinnosti absolvovat PCR test na Covid-19 nebo podstoupit dvoutýdenní karanténní opatření.
  • Seznam zemí, ze kterých lze do Černé Hory volně cestovat, najdete na stránkách Institutu pro veřejné zdraví (Institut za javno zdravlje Crne Gore).
  • Seznam je aktualizován jednou týdně.

Doprava

Doprava

  • Na území Černé Hory lze vstoupit letecky, případně vozidlem.
  • Občané České republiky mohou na území Černé Hory vstoupit z Chorvatska, pro tranzit přes území Bosny a Hercegoviny je vyhrazen hraniční přechod Neum 1 - Neum 2 (cca 6 km).
  • Dle sdělení úřadů Bosny a Hercegoviny se občané České republiky musí při vstupu na území Bosny a Hercegoviny prokázat cestovním pasem (ne pouze občanským průkazem).
  • Přes území Bosny a Hercegoviny smí občané České republiky pouze projet/tranzitovat.
  • Doprava na území Černé Hory se v souvislosti s otevřením hranic otevírá i komerční dopravě ze zemí, které jsou zařazeny na seznamu států, ze kterých lze vstoupit na území Černé Hory a pobývat v ní, bez jakýchkoli omezení.
  • S ohledem na skutečnost, že černohorské instituce vyhodnocují epidemiologickou situaci v Srbsku jako vážnou, není vyloučeno, že prakticky ze dne na den zpřísní podmínky vstupu ze Srbska i pro občany EU (tj. i České republiky) a vybraných třetích zemí.
  • Z toho důvodu a především proto, aby se občané České republiky nedostali při své cestě do nečekaných potíží, doporučuje velvyslanectví České republiky, aby občané České republiky zvážili možnost zvolit při cestě do Černé Hory jinou trasu, než přes území Srbska

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

26 / 7 / 2020

Cizinci, kteří žijí v partnerském vztahu s občanem ČR, mohou nyní...

Jde o další krok v postupném rozvolňování cestování s cílem umožnit setkání partnerům odloučeným v důsledku...

Celý článek
aktualita

22 / 7 / 2020

maledivy znovu otevřely hranice pro turisty

Na Maledivách byla částečně uvolněna opatření a na ostrovy je možné znovu cestovat i ze zahraničí. 

Celý článek