Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Cestování s dětmi v době Covid-19

17. červen 2020, aktualizováno 20:44

Postupně se již začínají otevírat hranice a také vzhledem k blížícím se prázdninám se naskýtá otázka ohledně možnosti vycestování do zahraničí s dětmi. 

Základem a nejdůležitější je si zjistit, zda je cesta do dané země možná - podívat se na stránky Ministerstva zahraničních věcí, kde je aktuální doporučení stran jednotlivých evropských zemí - zda je země bezpečná nebo že do dané země se cestovat nedoporučuje. Také je tam uvedeno, zda budete po návratu zpět potřebovat test na COVID-19 nebo půjdete do karantény. Tyto pravidla se často mění a je dobré si je před cestou dobře prostudovat. Je nutné si zjistit u pojišťovny, zda případné onemocnění COVID-19 bude nebo nebude kryto Vaším cestovním připojištěním (řada pojišťoven, které poskytují cestovní připojištění má "pandemie" ve výjimkách z pojištění). Pokud budete mít tyto dvě základní věci zjištěny, tak nezbývá nic jiného, než vyrazit. 

Všeobecně platí nutnost dodržování hygienických pravidel stejně pro dospělé i pro děti. Není nutné se cest s dětmi bát, děti se samozřejmě onemocněním COVID-19 mohou nakazit, ale jejich vnímavost ke vzniku onemocnění je nižší, a také průběh onemocnění bývá zpravidla lehčí, než u dospělých jedinců. Roušky vezměte s sebou... řada zemí povinnost roušek nemá a neměla, ale pokud budete v místě s vyšší koncentrací lidí, uvnitř budov, v nákupních centrech - roušku si nasaďte. Mějte s sebou desinfekci na ruce, ruce si pravidelně desinfikujte. Snažte se o dodržování sociálního odstupu. 

A pravidlo důležitější než všechny zákazy, příkazy, doporučení a články - používat svůj "zdravý, selský rozum".

aktualita

22 / 6 / 2022

Balkán otevřený pro turisty

Čím dál více oblíbenou destinací pro letní dovolenou jsou země Balkánu, především Albánie, Černá Hora a Rumunsko....

Celý článek
aktualita

25 / 5 / 2022

Očkování proti klíšťové encefalitidě i při cestách po...

Klíšťová encefalitida (KE) je závažná akutní neuroinfekce působená RNA virem ze skupiny klíšťových encefalitid (rod Flavivirus, čeleď Flaviviridae), jehož hlavním přenašečem v našich podmínkách je...

Celý článek