Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Cestování s dětmi v době Covid-19

17. červen 2020, aktualizováno 20:44

Postupně se již začínají otevírat hranice a také vzhledem k blížícím se prázdninám se naskýtá otázka ohledně možnosti vycestování do zahraničí s dětmi. 

Základem a nejdůležitější je si zjistit, zda je cesta do dané země možná - podívat se na stránky Ministerstva zahraničních věcí, kde je aktuální doporučení stran jednotlivých evropských zemí - zda je země bezpečná nebo že do dané země se cestovat nedoporučuje. Také je tam uvedeno, zda budete po návratu zpět potřebovat test na COVID-19 nebo půjdete do karantény. Tyto pravidla se často mění a je dobré si je před cestou dobře prostudovat. Je nutné si zjistit u pojišťovny, zda případné onemocnění COVID-19 bude nebo nebude kryto Vaším cestovním připojištěním (řada pojišťoven, které poskytují cestovní připojištění má "pandemie" ve výjimkách z pojištění). Pokud budete mít tyto dvě základní věci zjištěny, tak nezbývá nic jiného, než vyrazit. 

Všeobecně platí nutnost dodržování hygienických pravidel stejně pro dospělé i pro děti. Není nutné se cest s dětmi bát, děti se samozřejmě onemocněním COVID-19 mohou nakazit, ale jejich vnímavost ke vzniku onemocnění je nižší, a také průběh onemocnění bývá zpravidla lehčí, než u dospělých jedinců. Roušky vezměte s sebou... řada zemí povinnost roušek nemá a neměla, ale pokud budete v místě s vyšší koncentrací lidí, uvnitř budov, v nákupních centrech - roušku si nasaďte. Mějte s sebou desinfekci na ruce, ruce si pravidelně desinfikujte. Snažte se o dodržování sociálního odstupu. 

A pravidlo důležitější než všechny zákazy, příkazy, doporučení a články - používat svůj "zdravý, selský rozum".

článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek