Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Chile

30. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (21:38)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 1. října platí nové podmínky pro vstup do Chile. Povolen je vstup i turistům, a to za následujících podmínek:

  • Být očkovaný vakcínou schválenou WHO, FDA, EMA nebo chilským ISP. Před cestováním do Chile musí cestující zažádat prostřednictvím online formuláře o uznání vakcinačního certifikátu a na jeho základě obdržet chilský vakcinační průkaz „Pase de Movilidad“. Bez chilského certifikátu nebude umožněn nástup do letadla. (Administrativa si na vystavení chilského certifikátu vymezila lhůtu 14 dnů.)
  • Předložit platný negativní PCR test na covid19 - ne starší než 72 hodin při nástupu do letadla letícího do Chile.
  • Vyplnit elektronicky příjezdové čestné prohlášení na stránkách http://www.c19.cl.
  • Podstoupit povinnou 5 denní karanténu.
  • Disponovat zdravotním pojištěním, které, mimo jiné, musí krýt veškeré náklady související s COVID-19 (minimálně do výše 30.000 USD).
  • Po dobu 14-ti dnů po příletu musí dotyčná osoba vyplňovat elektronický formulář o pobytu na území Chile (za účelem monitorování možných příznaků cestovatele a míst jeho pohybu).

V případě trávení karantény mimo hotel musí všichni členové dotčené domácnosti rovněž do karantény.

Pro cestující, kteří jsou občany či rezidenty Chile, platí stejné podmínky jako pro turisty, s výjimkou požadavku na cestovní pojištění.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář.

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

  • Opatření se mění průběžně v závislosti na stupni, ve kterém se nachází konkrétní regiony.
  • Metropolitní region přešel ze stupně 2 do stupně 3, čímž končí povinnost dodržování karantény o víkendech.
Doprava

Doprava

  • Doprava je omezena v důsledku zákazu nočního vycházení (platné od 22:00 hod. do 05:00 hod.).
  • V průběhu dne doprava ve městech funguje bez omezení. Mezi městy a provinciemi je pohyb omezený v závislosti na stupni plánu „paso a paso“
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek