Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Chystáte se na EXPO 2020 do Dubaje?

27. leden 2022, aktualizováno 09:49

Až do 31. března 2022 probíhá v Dubaji výstava EXPO 2020. Český pavilon nabízí stálou expozici se 17 exponáty a 10 rotačních výstav. Při vstupu na výstaviště je nezbytné předložit negativní PCR test, či certifikát o očkování.

Pro návštěvu Dubaje navíc platí v současné době následující pravidla vstupu:

  • Občané všech zemí mohou navštívit Spojené Arabské Emiráty za účelem turistiky. (Vízové povinnosti si ověřte na příslušném zastupitelském úřadě.)
  • Emirát Dubaj při vstupu vyžaduje předložení certifikátu o negativním PCR testu, který nesmí být starší 72 hodin od odběru.
  • Pozor: Certifikát musí být o provedení testu reverzní transkripční polymerázové řetězové reakce (RT PCR). Jiné testovací certifikáty včetně testů na protilátky, certifikátů NHS COVID‑19 Test, COVID‑19 Rapid PCR testů a domácích testovacích souprav nejsou v Dubaji akceptovány. Cestující si k odbavení musí přinést oficiální tištěný nebo digitální certifikát v angličtině nebo arabštině – SMS certifikáty nejsou akceptovány. Certifikáty COVID‑19 PCR v jiných jazycích jsou přijatelné, pokud je lze ověřit. Certifikáty COVID‑19 RT PCR testu musí být vystaveny autorizovaným zařízením v zemi odletu cestujícího. Certifikáty, které již byly předloženy k cestě do jiné destinace, nelze použít k opětovnému vstupu, i když jsou ještě v době platnosti.
  • Výjimku z předložení testu mají děti do 12. let věku a osoby se středně těžkými, či těžkými neurologickými, mentálními nebo vývojovými poruchami.
  • Po příletu do Dubaje mohou být cestující (v návaznosti na zemi, ze které do Dubaje vstupují) vyzváni k podstoupení bezplatného PCR testu v prostorách letiště a do obdržení výsledků setrvat v hotelu.
  • Cestující si mohou stáhnout zvláštní aplikaci DXB Smart App pro Dubaj.

Opatření platná v emirátu Dubaj:

  • Platí povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest (roušky) a dodržovat odstup pro všechny osoby starší 3 let.
  • Při vstupech na veřejná místa platí v Dubaji povinnost prokazovat se negativním PCR-testem. Na prodělání COVID-19 se v SAE pro turisty nebere zřetel
  • Pozor: Do jednotlivých Emirátech platí různá pravidla ohledně vstupu a každý emirát stanovuje svoje opatření. V tomto článku uvádíme pouze informace týkající se emirátu Dubaj.

Z ČR do Dubaje a zpět jsou v současnosti dostupné přímé lety několika dopravců.

Návrat do ČR:

Spojené Arabské Emiráty dle semaforu MZ ČR v současnosti spadají do zelené kategorie států, což znamená, že cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole. Výjimku z tohoto formuláře mají osoby, které cestují celou dobu individuální pozemní dopravou.

Cestující z této země s platným očkováním, certifikátem o prodělání nemoci covid-19 nebo mladší 18 let musí vyplnit pouze příjezdový formulář.

Cestující, kteří nejsou očkováni a neprodělali covid-19, musí před vstupem na území ČR nebo nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR podstoupit test na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. 

Zdroje:
https://www.czexpo.com/
https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/travelling-amid-covid-19/travelling-to-the-uae
https://www.emirates.com/ae/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/
https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/travelling-amid-covid-19/quarantine-guidelines-for-travellers-to-the-uae#quarantine-guidelines-for-travellers-to-dubai
https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek