Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Dánsko

1. červen 2020, aktualizováno 16. 4. 2021 (10:05)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Dánsko zařadilo 26.12.2020 opět Českou republiku na seznam rizikových zemí, ten je aktualizován každý pátek. Nadále budou do země vpuštěni jen ti, kteří k tomu mají pádný důvod (nikoliv turisté) a mezi takové výjimky patří např. osoby, které pracují či žijí v Dánsku, cesta za rodinným příslušníkem včetně partnera/partnerky, lidé na služební cestě, au-pair, apod. Přes Dánsko je povolen tranzit, pokud předložíte dokumentaci (ubytování, letenky,..) k cílové destinaci.

Od 7. února 2021 platí nové opatření při vstupu do Dánska, a to povinnost 10denní izolace (a antigenního testu bezprostředně po vstupu do země), jež se týká všech cestujících bez ohledu na způsob dopravy, či státní příslušnost. Karanténa může být ukončena negativním testem, který je proveden nejdříve 4. den izolace. Zároveň také platí, že cestující, kteří Covid-19 prodělali a prokáží se potvrzením ne starším než 6-8 týdnů, nemusí předkládat negativní test. Pro cestující, kteří na cestě do Dánska tranzitují přes jedno nebo více letišť, je dostatečné se prokázat negativním testem ne starším než 24 hodin jen na prvním letišti. Potvrzení by mělo v ČR vydávat vždy odběrné místo (státní/soukromé), AJ verze je možná, ale může být zpoplatněna.

VSTUP NA ÚZEMÍ GRÓNSKA  

Čeští turisté do Grónska přicestovat nemohou, pouze v případě, že mají pobyt v Dánsku, Německu, Norsku nebo na Islandu. Zároveň platí povinnost předložit negativní test na koronavirus a absolvovat 5 dní v karanténě, která se opět ukončí negativní testem. Není známé datum případné změny podmínek. 

VSTUP NA ÚZEMÍ FAERSKÝCH OSTROVŮ

Čeští turisté nemohou v současné době cestovat na Faerské ostrovy. Pro všechny ostatní osoby potom platí, že po příjezdu na Faerské ostrovy musí podstoupit test na koronavirus. Test provedený jinde není uznáván.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního nebo PCR testu; antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty. 

Opatření

Opatření

  • V celém Dánsku platí povinnost nosit roušky v prostředcích veřejné dopravy (letadla, autobusy, vlaky, trajekty, taxi) včetně stanic. Výjimku mají lidé mladší 12 let, lidé s dýchacími potížemi apod. Při pohybu na veřejnosti je nutné dodržovat rozestupy 1 m.
  • Kavárny, restaurace a bary, divadla, kina a muzea i tělocvičny a fitness centra jsou zavřené minimálně do 05.4.2021, stejně tak drtivá většina obchodů.
Doprava

Doprava

  • Trajektová a vlaková doprava z/do Německa je částečně omezena.
  • Letecká doprava je omezena.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier. 


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek