Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Dánsko

1. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (09:27)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Dánsko zařadilo 26.12.2020 opět Českou republiku na seznam rizikových zemí, ten je aktualizován každý pátek. Nadále budou do země vpuštěni jen ti, kteří k tomu mají pádný důvod (nikoliv turisté) a mezi takové výjimky patří např. osoby, které pracují či žijí v Dánsku, cesta za rodinným příslušníkem včetně partnera/partnerky, lidé na služební cestě, au-pair, apod. Přes Dánsko je povolen tranzit, pokud předložíte dokumentaci (ubytování, letenky,..) k cílové destinaci.

Při vstupu pro cestují v rámci EU, tedy i pro cestující z Česka, platí povinnost prokázat se negativním testem(může být i antigenní) ne starším než 72 hodin ještě před vstupem do letadla. Povinnost prokázat se negativním testem na COVID-19 se nevztahuje na osoby, které přes Dánsko pouze tranzitují.

Zároveň také platí, že cestující, kteří Covid-19 prodělali a prokáží se potvrzením ne starším než 6-8 týdnů, nemusí předkládat negativní test. Pro cestující, kteří na cestě do Dánska tranzitují přes jedno nebo více letišť, je dostatečné se prokázat negativním testem ne starším než 24 hodin jen na prvním letišti. Potvrzení by mělo v ČR vydávat vždy odběrné místo (státní/soukromé), AJ verze je možná, ale může být zpoplatněna.

VSTUP NA ÚZEMÍ GRÓNSKA  

Čeští turisté do Grónska přicestovat nemohou, pouze v případě, že mají pobyt v Dánsku, Německu, Norsku nebo na Islandu. Zároveň platí povinnost předložit negativní test na koronavirus a absolvovat 5 dní v karanténě, která se opět ukončí negativní testem. Není známé datum případné změny podmínek. 

VSTUP NA ÚZEMÍ FAERSKÝCH OSTROVŮ

Čeští turisté nemohou v současné době cestovat na Faerské ostrovy. Pro všechny ostatní osoby potom platí, že po příjezdu na Faerské ostrovy musí podstoupit test na koronavirus. Test provedený jinde není uznáván.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Při pohybu na veřejnosti je nutné dodržovat rozestupy 1 m.
  • V celém Dánsku platí povinnost nosit roušky v prostředcích veřejné dopravy (letadla, autobusy, vlaky, trajekty, taxi) včetně stanic. Výjimku mají lidé mladší 12 let, lidé s dýchacími potížemi apod.  
Doprava

Doprava

  • Trajektová a vlaková doprava z/do Německa je částečně omezena.
  • Letecká doprava je zcela zastavena. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier. 


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek