Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Dominikánská republika – aktuální informace pro vstup

12. listopad 2021, aktualizováno 15:58

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu mohou probíhat na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Pokud bude mít cestující certifikát o očkování, rychlotestu podroben nebude.

Pro ubytování v hotelech, turistických rezortech a využívání služeb v jejich rámci není vyžadován certifikát o očkování ani PCR test.

Pro vstup do restaurací, barů, diskoték, obchodů, posiloven a jiných služeb mimo hotelové resorty je nutné se prokázat dokladem totožnosti a certifikátem o provedeném očkování či negativním PCR testem ne starším 7 dní.

Nošení roušky na veřejných místech a v uzavřených prostorech je povinné.

Pláže jsou otevřené za podmínky dodržování rozestupů. Ve veřejné dopravě je třeba dodržovat 1,5 m rozestupy.

Od letošního roku začaly vybrané české cestovní kanceláře nabízet leteckou dopravu do Dominikánské republiky bez přestupu. 

Dominikánská republika spadá do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19. Pro turisty vracející se z Dominikánské republiky musí vyplnit Příjezdový formulář.

Po vstupu na území ČR platí povinnost podstoupit v rozmezí 5. až 7. dne RT-PCR test na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby negativního výsledku RT-PCR testu musí cestovatelé všude mimo domov nosit respirátor nebo obdobný prostředek ochrany dýchacích cest (bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % podle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

Očkované osoby mají výjimku z testů, zůstává povinnost příjezdového formuláře!

Zdroj: https://www.mzv.cz/

aktualita

8 / 7 / 2022

chystáte se do Austrálie nebo na Nový Zéland?

Pro vstup do těchto zemí stále platí určitá omezení v souvislosti s onemocněním covid-19, platí zde i odlišná...

Celý článek
aktualita

22 / 6 / 2022

Balkán otevřený pro turisty

Čím dál více oblíbenou destinací pro letní dovolenou jsou země Balkánu, především Albánie, Černá Hora a Rumunsko. Podívejte se na aktuální opatření pro vstup do země a doporučení pro zdravotní...

Celý článek