Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Dominikánská republika – aktuální informace pro vstup

12. listopad 2021, aktualizováno 15:58

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu mohou probíhat na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Pokud bude mít cestující certifikát o očkování, rychlotestu podroben nebude.

Pro ubytování v hotelech, turistických rezortech a využívání služeb v jejich rámci není vyžadován certifikát o očkování ani PCR test.

Pro vstup do restaurací, barů, diskoték, obchodů, posiloven a jiných služeb mimo hotelové resorty je nutné se prokázat dokladem totožnosti a certifikátem o provedeném očkování či negativním PCR testem ne starším 7 dní.

Nošení roušky na veřejných místech a v uzavřených prostorech je povinné.

Pláže jsou otevřené za podmínky dodržování rozestupů. Ve veřejné dopravě je třeba dodržovat 1,5 m rozestupy.

Od letošního roku začaly vybrané české cestovní kanceláře nabízet leteckou dopravu do Dominikánské republiky bez přestupu. 

Dominikánská republika spadá do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19. Pro turisty vracející se z Dominikánské republiky musí vyplnit Příjezdový formulář.

Po vstupu na území ČR platí povinnost podstoupit v rozmezí 5. až 7. dne RT-PCR test na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby negativního výsledku RT-PCR testu musí cestovatelé všude mimo domov nosit respirátor nebo obdobný prostředek ochrany dýchacích cest (bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % podle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

Očkované osoby mají výjimku z testů, zůstává povinnost příjezdového formuláře!

Zdroj: https://www.mzv.cz/

aktualita

10 / 12 / 2021

Lyžování za hranicemi ČR

Přečtěte si aktuální informace o podmínkách k využívání služeb v lyžařských destinacích v letošní lyžařské sezóně...

Celý článek

30 / 11 / 2021

MZV ČR přidalo podmínky k novým destinacím

Přečtěte si stručný přehled podmínek pro vstup do vybraných destinací, které nově zveřejnilo na svém webu Ministerstvo zahraničních věcí.

Celý článek