Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Ekvádor

30. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:25)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Povinnou náležitostí pro všechny osoby, které si přejí vstoupit na území Ekvádoru, je předložení negativního testu PCR COVID-19 nebo antigenního testu. Při příletu do Ekvádoru je negativní test předkládán ke kontrole ekvádorským zdravotním a imigračním úřadům. Negativní výsledek testu nesmí být starší než 3 dny a musí být proveden ve zdravotním středisku nebo v autorizované laboratoři v zemi původu (uznávány jsou testy v angličtině, španělštině, francouzštině a němčině). Není možné se nechat testovat v místě příjezdu.

Děti mladší 2 let a letecký personál nemusí předkládat negativní test. To samé platí pro cestující, kteří v Ekvádoru pouze přestupují. 

Bez testu mohou do země vstoupit i lidé s dokončeným očkováním proti COVID-19. Očkované osoby musí předložit platný očkovací průkaz.

Cestující, kteří prodělali COVID-19 a stále jim vychází pozitivní výsledek PCR testu, mohou vycestovat, pokud od prvních příznaků uběhl více jak měsíc a pokud mají lékařské potvrzení o svém zdravotním stavu od obvodního lékaře.

Také je nutné vyplnit příjezdový formulář společně s prohlášením o zdravotním stavu, který všichni cestující obdrží v letadle.

V případě cesty na Galapágy je nutné předložit test starý max. 96 hodin (neplatí pro osoby mladší 17 let). Dále je vyžadováno speciální povolení od Ministerstva turistiky Ekvádoru.

Pokud je výsledek negativní, karanténa není povinná. Cestující, kteří do země přilétají z Velké Británie, Austrálie, Jižní Afriky a Evropské unie, mohou být vybráni náhodně k absolvování antigenního testu na letišti. V případě pozitivního výsledku musí podstoupit karanténu v minimální délce 10 dní v přiděleném hotelu. Antigenní test není prováděn dětem mladším 14 let.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření


 • Na celostátní úrovní platí povinné nošení roušek ve volném prostranství i v uzavřených budovách/dopravě apod.
 • Je doporučeno dodržovat 2m rozestupy a při vstupu do obchodu si dezinfikovat ruce, případně celé tělo. 
 • Sdružování lidí možné do max. počtu 10 osob.
 • V Ekvádoru jsou kantony rozděleny do třech skupin – podle barev semaforu. Červené jsou kantony s největší nákazou, zelené s nákazou minimální.
 • Pravidla pro pohyb se odvíjejí dle pravidel pro jednotlivé barvy. 
 • Hlavní město Quito je aktuálně nastaveno na oranžovou.  

Doprava

Doprava

 • Letecká komerční doprava je povolena. 
 • Je povolena doprava mezi kantony oranžové či zelené barvy. 
 • Z červených kantonů je doprava zakázána. 
 • V hlavním městě je povolena městská doprava a již se otevřely i hlavní autobusové terminály.
 • Pozemní hranice s Peru a Kolumbií jsou stále uzavřeny. 
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek