Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Estonsko

31. květen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (09:31)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Občané České republiky mohou přicestovat do Estonska bez udání důvodu, musí se ale ještě před odletem prokázat PCR testem, který není starší více než 72 hodin nebo se mu podrobit ihned na letišti. Dále platí pro české občany po vstupu do Estonska 10 denní karanténa, kterou si je možné sedmý den po vstupu ukončit podstoupením testu s negativním výsledkem. V případě příjezdu do Estonska vlakem či autem je doporučeno předem se objednat na testování pomocí speciální hotline +372 678 00 00. 

Od 1.9. je zjednodušen vstup do Estonska na tzv. naléhavou rodinnou akci (narození dítěte, pohřeb, návštěva nemocné osoby) tak, že pokud je první test uskutečněný při příjezdu do Estonska negativní, není další pohyb v zemi při dodržení předepsaných opatření nijak omezen.

Po příletu na tallinnské letiště cestující vyplní podrobný dotazník s uvedením leteckých linek/přestupů spolu s tel. kontaktem a místem pobytu v Estonsku během karantény (hotel). Při pobytu v Estonsku je doporučeno stažení trasovací aplikace HOIA.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Nošení roušek je povinné ve všech vnitřních prostorech a ve veřejné dopravě.
  • Pro oblast Harju (včetně Tallinnu) a East-Viru platí další opatření: uzavření budov všech škol včetně univerzit, ale mateřské školy jsou otevřené. Uzavření všech volnočasových a zábavných center, muzeí, kin a divadel. Uzavření všech restaurací, možný je pouze výdej jídla u okénka nebo rozvoz. Sport uvnitř budov povolen pouze pro profesionální sportovce nebo týmy soutěžící v ligách, venku skupiny do 10 osob + trenér.
  • Veřejné akce pouze mimo budov s max. počtem 10 osob.
  • Dále platí dodržování pravidla 2 + 2 (shromažďování max. 2 osob na veřejných prostranstvích a v budovách a v 2 metrové vzdálenosti od ostatních osob).
Doprava

Doprava


  • Lotyšské aerolinky Air Baltic obnovují letecké spojení z Tallinnu do Paříže, Berlína nebo Vídně. Letecké společnosti postupně obnovují spojení z / do Tallinnu, i když zatím s delší časovou prodlevou než v době před pandemií. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek