Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Etiopie

5. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (11:15)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Vstup na území Etiopie a tranzit je pro české občany možný přes mezinárodní letiště Bole v Addis Abebě.

Všichni cestující nad 10 let věku musí ještě před nástupem na let do Etiopie předložit negativní PCR test na SARS-CoV-2 test ne starší než 5 dnů. Test je potřeba mít s sebou vytištěný (elektronická podoba není přijímána) a následně ho předložit i po příletu na mezinárodní letiště Bole v Addis Abebě. Absolvovat PCR test až na letišti Bole již není možné. Test na protilátky (tzv. rychlotest) není etiopskými úřady akceptovaný.

Tato opatření se nevztahují na tranzitující cestující, pokud mají návazný let během následujících 24 hodin.

Cestujícím do Etiopie s negativním PCR testem je po příletu nařízena povinná 7-denní karanténa v jednom z vybraných hotelů v Addis Abebě. Cestující je povinen oznámit přesnou adresu domácí karantény a telefonní číslo pro kontrolu ze strany místních orgánů. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Všem cestujícím, kteří po příletu do Etiopie na mezinárodním letišti Bole předloží negativní PCR SAR-CoV test ne starší 72 hodin a podrobí se dalšímu PCR SAR-CoV testu přímo na letišti, je nařízena 14 denní domácí karanténa.

  • Cestující je povinen oznámit přesnou adresu domácí karantény.

  • Cestujícím, kteří po příletu do Etiopie na mezinárodním letišti Bole nepředloží negativní PCR SAR-CoV test, je nařízena 7 denní karanténa v jednom z hotelů vybraných etiopskou vládou. 
  • Seznam karanténních hotelů se průběžně mění podle aktuální obsazenosti.
  • Karanténa se nevztahuje na tranzitující cestující, pokud mají návazný let během následujících 24 hodin.
Doprava

Doprava

  • Pro cesty do Etiopie je možné využít spoje Ethiopian Airlines z řady evropských měst (Frankfurt, Londýn, Paříž, Vídeň, Brusel a další).
  • Rovněž byly obnoveny lety Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways, Egyptair a Kenya Airways.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek