Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Filipíny

9. červen 2020, aktualizováno 9. 5. 2022 (13:30)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: S platností od 10. února 2022 se Filipíny částečně otevřeli pro zahraniční plně očkované bezvízové turisty, včetně turistů z České republiky. Cestovat bezvízově je možné za turistickým nebo obchodním účelem.

Turista musí mít očkovací certifikát, který je uznaný dle pravidel filipínského krizového štábu (IATF). Pro české občany se jedná o národní očkovací certifikát potvrzující očkování proti Covid-19. Musí mít rovněž cestovní pojištění, které pokrývá rovněž onemocnění Covid-19, přičemž pojistné krytí musí být minimálně na částku 35.000,- USD.

Děti mladší 12 let mají výjimku z požadavku plného očkování. Děti starší 12 let musí být plně očkovány.

Dle těchto pravidel, musí cizinec předložit na letišti negativní RT-PCR test, přičemž testován může cestující být nejdříve 48 hodin před odletem ze země původu (resp. ze země odkud zahájil cestu). Dále musí předložit národní očkovací certifikát (Česká republika a Filipíny si vzájemně uznávají národní očkovací certifikáty, viz dále). Pokud během cesty na Filipíny při přestupu vystoupí z tranzitu, nebude takový cizinec na území Filipín vpuštěn.

Po příjezdu má cestující povinnost sedm dnů sledovat svůj zdravotní stav s důrazem na příznaky Covid-19. Filipínské úřady však po plně očkovaných cizincích s uznávaným očkovacím certifikátem, kteří měli negativní RT-PCR test krátce před odletem (viz výše) nevyžaduje povinnou karanténu. V případě symptomů má povinnost obrátit se na místní úřad veřejné správy (local government unit - LGU).

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Filipíny se nadále nacházejí ve stavu kalamity, který je platný až do 12.09.2022.
  • Vstupovat do restaurací, nákupních center atd, je možné pouze na základě vyplnění registračního formuláře (on-line nebo písemně) a na základě předložení očkovacího certifikátu. 
  • Tato pravidla se mění v závislosti na vývoji pandemie a některé restaurace, obchodní galerie atd., je nevyžadují.
  • Pro cestování v rámci Filipín se používá několik aplikací, které jsou podmínkou cestování. Jedná se o aplikace S-Pass, dále Traze a Stay Safe. Jednotlivé filipínské provincie si rovněž stanovují různé podmínky pro příjezd, někter
Doprava

Doprava

  • Momentálně nejsou dostupné žádné lety z Manily do Prahy pouze se standardním 1 přestupem, např. se společností Qatar Airways přes Doha, Korean Airway přes Incheon, Gulf Air přes Bahrajn, Emirates přes Dubaj nebo Etihad Airways přes Abu Dhabi. Dále je možnost letu s KLM přes Amsterdam do Prahy (technická zastávka v Bangkoku). Letadla mohou být plná do 65 % max. kapacity.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek