Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Finsko

31. květen 2020, aktualizováno 19. 10. 2021 (11:21)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Při cestě z České republiky do Finska se cestující musí prokázat certifikátem o absolvovaném očkování, prodělání COVID-19 nebo negativním výsledkem COVID testu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z těchto zemí musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Finsko rozděluje regiony podle vážnosti situace do tří fází šíření epidemie: 19 regionů je v současnosti v první fázi, 1 region ve druhé a žádný region ve třetí, nejvážnější.
  • V důsledku pozitivního vývoje dochází pomalu ke kompletnímu rozvolnění. V tuto chvíli jsou omezeny otvírací hodiny restaurací a barů v regionech ve druhé fázi. Určitá omezení se týkají také akcí pro veřejnost.
Doprava

Doprava

  • V současnosti zajišťuje přímé letecké spojení mezi Helsinkami a Prahou společnost Finnair. Finnair od všech cestujících do Finska vyžaduje při odletu v angličtině negativní výsledek testu na COVID-19. Test není vyžadován, pokud se cestující prokáže certifikátem o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 6 měsících nebo certifikátem o absolvovaném očkování. Test není požadován také v případě tranzitní letecké dopravy a u osob mladších 16 let (u věku 12-15 let je test doporučován). Akceptován je PCR test (ne starší 72 hodin) i antigenní test (ne starší 48 hodin). 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek