Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Ghana

8. červenec 2020, aktualizováno 15. 12. 2022 (10:58)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

UPOZORŇUJEME, ŽE ZDROJOVÁ INFORMACE NA STRÁNKÁCH MZV NEBYLA AKTUALIZOVÁNA VÍCE NEŽ 1 MĚSÍC. DOPORUČUJEME OVĚŘIT SI INFORMACE U ZASTUPITELSKÉHO ÚŘADU.

Podmínky vstupu: Všechny osoby starší 18 let musí při vstupu do Ghany předložit certifikát o tom, že mají plně dokončené očkování proti onemocnění COVID19.

Plně očkovaní cestovatelé následně budou mít povolen vstup do Ghany bez nutnosti předložení negativního výsledku testu PCR ze země příjezdu a zároveň již nebudou muset podstoupit ani antigenní test na letišti při příjezdu. Akceptují se 2 dávky těchto vakcín: AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Sputnik V a jednodávková Johnson and Johnson.

Občané Ghany a zahraniční rezidenti, kteří nejsou plně očkovaní, však budou muset předložit negativní PCR test ze vzorku starého max. 48h před odletem, po příjezdu do Ghany budou muset podstoupit antigenní test, vyplnit zdravotní formulář a také jim bude nabídnuta možnost provedení očkování přímo na letišti.

Ghana nezohledňuje cestovatele, kteří již onemocnění COVID-19 prodělali a mají dostatečné protilátky.

Osoby mladší 18 let nebudou po příletu do Ghany na letišti testovány. Neočkované děti ve věku 10–17 let musí předložit negativní PCR test ze vzorku starého max. 48h před odletem. Děti do 10 let jsou osvobozeny od nutnosti PCR testu před odletem i od antigenního testování na přítomnost COVID-19 prováděného na letišti po příletu do Ghany.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Nošení roušek již není povinné, ale doporučené.
  • Všechny veřejné aktivity s přítomností osob, jako jsou např. ty, které se konají v kostelech, mešitách, na konferencích, workshopech, soukromých večírcích, akcích, kinech a divadlech, mohou být obnoveny za využití plné kapacity v případech, kdy jsou účastníci plně očkováni.
  • Venkovní události na sportovních nebo jiných zábavných akcích, politických shromážděních a pohřbech mohou být opět plně pořádány za předpokladu, že všechny osoby na těchto akcích budou plně očkované.
Doprava

Doprava

  • Pozemní a námořní hranice jsou uzavřeny.
  • Mezinárodní letiště je otevřeno a jsou znovu povoleny mezinárodní lety. 
  • Letecké společnosti obnovily své linky, byť v omezeném množství.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek