Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Gruzie

9. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (10:14)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu:  Občanům ČR a všem ostatním není vstup do Gruzie (s výjimkou obchodních, studijních a oficiálních cest) povolen.

Od 15.9.2020 musí cizinci vstupující do Gruzie předložit aktuální PCR test. Toto rozhodnutí se týká i zemí, na které dosud nebyly uplatňovány žádné restrikce (občané Německa, Francie, Estonska, Litvy a Lotyšska). 

Od 15.9. se zkracuje při vstupu do Gruzie doba povinné karantény z 14 na 8 dní. Cizinci i občané Gruzie budou moci opustit karanténu 9. den, a to v případě negativního výsledku testu na COVID – 19. Další test bude muset každý jednotlivec absolvovat za dalších 72 hodin.

Cestovatel je v souladu s uvedenými výjimkami povinen vyplnit elektronický formulář, z něhož vyplývají další povinnosti (zvací dopis partnerské organizace, schválení příslušným ministerstvem apod. Příslušný formulář naleznete zde, podmínky vstupu do země pro výše uvedený účel zde.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Vláda oznámila, že všechna níže zmíněná opatření budou v platnosti minimálně do 01.02.2020.
  • Zakázán pohyb osob, užívání veřejných prostranství a dopravy od 21:00 do 5:00h.
  • Omezen provoz restaurací, barů a stravovacích zařízení výhradně na rozvoz a take - away.
  • Zakázán provoz fitness center, tělocvičen a bazénů, omezena organizace všech typů konferencí, školení, kulturních nebo zábavních akcí pouze na virtuální formu, zakázáno provozování sportovních, uměleckých, kulturních a mimoškolních aktivit.
  • Ve velkých městech - Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Rustavi, Gori, Poti, Zugdidi a Telavi - a v lyžařských střediscích Bakuriani, Gudauri, Goderdzi a Mestii - budou zavedena ještě dodatečná opatření, jejich znění naleznete na MZV ČR.
Doprava

Doprava

  • Podle oznámení úřadů nebudou pravidelné mezinárodní lety do a z Gruzie obnoveny minimálně do 31.12.2020. Výjimky tvoří lety z Mnichova (Lufthansa), Paříže (Air France) a Rigy (Air Baltic).
  • Od 28. listopadu do 31. ledna 2021 je zakázána pravidelná meziměstská osobní doprava (železniční, autobusová a mikrobusová). Nevztahuje se na osobní vozidla (včetně taxi). V Tbilisi, Telavi, Batumi, Kutaisi, Rustavi, Gori, Poti a Zugdidi bude zastavena MHD zcela.
  • Od 16. ledna do 31. ledna bude během pracovních dnů obnovena městská a meziměstská osobní doprava.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek