Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Guatemala

8. červenec 2020, aktualizováno 12. 1. 2021 (10:10)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Guatemala postupně mírně otevírá své hranice pro cizince bez trvalého pobytu, postupně se obnovují komerční mezinárodní lety. Ty jsou určeny spíše než pro turisty pro cestující s nezbytnými důvody k cestě. Od ledna 2021 kvůli dalšímu nárůstu případů vláda zavedla na letišti při příletu i na pozemních hranicích pro všechny osoby starší 10 let povinné doložení negativního výsledku PCR nebo antigenního testu ne staršího 96 hodin. V případě, že můžete písemně doložit, že jste jej absolvovali před odletem, ale dosud jste neobdrželi výsledek, jste povinně podrobeni na letišti druhému testu a musíte v jeho prostorách počkat na výsledek.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. 

Opatření

Opatření

  • Uzavřeny jsou školy, muzea, galerie, bary, restaurace, diskotéky, divadla, kina, zoologické zahrady či sportovní centra. 
  • Uzavřeny jsou také obchody kromě potravin a lékáren, většina hotelů je taktéž uzavřena či ubytovávají pouze hosty, kteří prokáží pracovní důvod pobytu z vážných důvodů (lékaři, vědci apod.). 
  • Jsou zakázány sportovní akce, náboženské aktivity, oslavy.
  •  V zemi platí v pracovním týdnu zákaz vycházení v časech 18:00 - 05:00, který kontroluje policie v ulicích. 
  • Povinné je nošení roušek a omezen je prodej alkoholu. 
Doprava

Doprava


  • Prezident zároveň razantně omezil pozemní dopravu mezi jednotlivými regiony, policejní hlídky kontrolují vozidla a ověřují oprávněnost přesunu. 
  • Vzhledem k tomu, že většina populace stále riziko nákazy podceňuje, MZV vřele nedoporučuje používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier. 


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek