Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Honduras

8. červenec 2020, aktualizováno 13. 7. 2021 (09:12)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Letiště jsou otevřená částečně, postupně se obnovují komerční lety i pro cestující bez honduraské národnosti. Turisté musí splnit podmínku "předregistrace" a disponovat negativním COVID testem (PCR, antigenní) ne starším než 72 h před nástupem na let do Hondurasu.

Osoby, které se při vstupu prokáží platným očkovacím průkazem s potvrzením o kompletním očkování, se nemusí prokazovat PCR ani antigenním testem.

Všichni cestující mohou být podrobeni lékařské prohlídce při vstupu do země a v případě symptomů jim může být nařízena izolace.

Osoby, které v posledních 21 dnech pobývaly ve Velké Británii či JAR, nemohou vstoupit do země. Výjimka platí pro osoby honduraské národnosti a rezidenty, kteří však musí povinně podstoupit karanténu v dílce 14 dní od příjezdu do země.  

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd a to vyplněním Příjezdového formuláře. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max. 24 h. před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.

Opatření

Opatření

 • V současnosti je v celé zemi od 22:00 do 05:00 zákaz vycházení.
 • Zároveň jsou uzavřeny všechny bary, posilovny, divadla, kina a vzdělávací centra a vláda zakázala shlukování se v domácnostech ve větším počtu než 10 lidí.
 • Restaurace jsou otevřeny s maximální kapacitou 50 %.
 • Ekonomika je celkově utlumená, až na klíčové sektory a nutné služby nemají lidé chodit do práce.
 • Trvá plošné povinné nošení roušek.
 • Obchody a další služby fungují pouze v omezených otevíracích hodinách.
Doprava

Doprava

 • Pro volný pohyb po území země je nutné se při pravidelných kontrolách prokazovat rezervací zájezdu/hotelu/letenky/auta.
 • V rámci země není možné cestovat mezi jednotlivými departamenty bez předchozího povolení.
 • Není doporučováno používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.
 • Dále upozorňujeme na existující a každým dnem nově přijímaná opatření omezení pozemní dopravy - a to jak uvnitř měst, tak mezi nimi.
 • Některá města a oblasti jsou stále částečně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek