Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indie

5. červen 2020, aktualizováno 13. 4. 2021 (18:13)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do Indie mohou cestovat za určitých podmínek jenom vybrané skupiny osob, turisté mezi nimi nejsou.

Pro všechny cestující platí povinnost absolvovat RT-PCR test v době 72 hodin před odletem. 

Každý cestující je povinen se před odletem do Indie zaregistrovat na webové stránce velvyslanectví Indie v zemi, ze které cestující odlétá přímým letem do Indie.

Cestující, který v uplynulých 14 dnech navštívil Velkou Británii, Brazílii nebo Jihoafrickou republiku, nebo přes tyto země jen tranzitoval, je povinen se po opuštění cílového letiště uchýlit na 7 dnů do domácí karantény a 8. den absolvovat další RT-PCR test.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Odcestovat z Indie může kdokoli, kdo je schopen prokázat, že může přicestovat do cílové destinace.

Před plánovaným návratem do ČR přes území třetího státu se doporučuje ověřit si předem aktuálně platné podmínky přepravy přímo u sjednaného přepravce.  

Opatření

Opatření

 • Nadále je povinné nošení roušek, resp. zakrytí tváře na veřejných místech, na pracovištích a při přepravě.

 • Na veřejných místech musí každý dodržovat bezpečnou vzdálenost od jiných osob na minimálně 6 stop (183 cm).
 • Obchody musí zajistit bezpečnou vzdálenost mezi zákazníky. 
 • Pod pokutou je zakázáno plivání na veřejnosti. Na veřejných místech je zakázáno konzumovat alkoholické nápoje, betelové, tabákové nebo jiné návykové látky. 
Doprava

Doprava

 • Vzhledem k tomu, že Indie suspendovala pravidelnou mezinárodní leteckou přepravu cestujících, lze pro cestou do Indie použít pouze evakuačních letů v rámci mise Vande Bharat anebo některý z letů provozovaných na základě bilaterálních dohod o tzv. leteckých bublinách. Na základě těchto dohod mohou občané ČR použít k cestě do Indie pouze lety odlétající z následujících zemí: Afghánistán, Bangladéš, Bhútán, Francie, Japonsko, Kanada, Maledivy, Německo, Nepál, Nigérie, Nizozemsko (KLM před odletem do Amsterdamu požaduje antigenní test z posledních 4 hodin před odletem), USA, Velká Británie (s restrikcemi).
 • Občané ČR tedy nesmí použít (nebudou vpuštěni na palubu) letu odlétajícího do Indie z jiných zemí (týká se i letů ze Spojených arabských emirátů, Kataru, Bahrajnu, Ománu, Ruska, Ukrajiny), přestože letenky lze zakoupit.
 • Z cirkulární nóty Generálního ředitelství pro civilní letectví z 23. března 2021 (viz https://twitter.com/DGCAIndia/status/1374345926282670089/photo/1) vyplývá, že přerušení pravidelné mezinárodní letecké přepravy osob je prodlouženo do 30. dubna 2021.
 • Mezinárodní železniční přeprava mezi Indií a Pákistánem, mezi Indií a Nepálem a mezi Indií a Bangladéšem je nadále suspendována.
 • Vnitrostátní železniční přeprava je částečně obnovena. Nástup do vlaků je možný jen s platnou, elektronicky předem zakoupenou jízdenkou.
 • Provoz metra a příměstských vlaků je v kompetenci jednotlivých indických svazových států. V hlavním městě Dillí je provoz metra obnoven v plném rozsahu, časy jsou k dispozici v aplikaci Delhi Metro Rail.
 • Pohyb osob a vozidel mezi státy/územími je centrální vládou povolen.
 • Povolena je autobusová doprava uvnitř indických států/území, a to s omezením přepravní kapacity.
 • Obnoveny jsou služby taxi, sdílených taxi a také rikš. Fungují také taxislužby typu Uber, Ola apod.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek