Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indie

5. červen 2020, aktualizováno 15. 12. 2022 (05:46)

Vstup a návrat: Je možný bez omezení

Podmínky vstupu: Do Indie lze cestovat.

S platností o 22. listopadu 2022 nemusí již cestující do Indie předkládat zdravotní prohlášení a nahrávat doklad o očkování nebo negativní výsledky testu na COVID-19 před odletem na online portál Air Suvidha.

Orientační přehled náležitostí pro české občany, které je třeba splnit před nástupem cesty do Indie:

 • letenku, pas,
 • vytištěné indické vízum, pokud není vylepeno v pase, anebo email s vízovým příslibem,
 • při převozu peněz či cenin v hodnotě nad 10 tisíc eur mít vyplněný formulář https://www.celnisprava.cz/cz/dalsi-kompetence/cash_controls/Stranky/Formul%C3%A1%C5%99-pro-ohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-hotovosti.aspx,
 • respirátor bez výdechového ventilu (na letišti v ČR), po příletu do Indie stačí jen nasazená rouška, pravidla v letadle stanoví příslušná letecká společnost

Ministerstvo zdravotnictví Indie však i nadále nabádá příchozí, aby dokončili základní očkovací sérii doporučenou v jejich domovské zemi, sami sledovali svůj zdravotní stav po příjezdu a kontaktovali místní zdravotnické úřady, pokud jsou příznaky COVID-19.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

 • Uvolněná domácí opatření týkající se výskytu onemocnění COVID-19 jsou v platnosti v celé Indii s omezenými regionálními odchylkami.
 • Indie zrušila většinu domácích omezení vztahujících se ke COVID-19.
 • Vlády jednotlivých států však mohou omezení upravit na základě výskytu onemocnění v daném svazovém státě.
 • Ministerstvo zdravotnictví Indie jednotlivcům doporučuje nosit roušky a dodržovat sociální distancování na veřejných místech.
 • Letečtí dopravci mohou jednotlivcům, kteří vykazují příznaky během tepelného screeningu před odletem, zakázat nástup do Indie.

Doprava

Doprava

 • Mezinárodní letecký tranzit přes území Indie je povolen, ale v případě, že cestující bude muset projít pasovou kontrolou, musí si za tím účelem vybavit indické vízum. To platí zejména v případě, že cestující si musí vyzvednout zavazadla po příletu a nechat si je odbavit na následující let.
 • V Indii musí každý cestující z jednoho mezinárodního letu opustit tranzitní prostor letiště a znovu se nechat odbavit.
 • Uvnitř území Indie letecký i pozemní tranzit mezi jednotlivými indickými státy je povolen. Pozemní tranzit z jedné země přes území Indie do jiné země je povolen.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek