Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indie

5. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (08:27)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do Indie lze cestovat.

Krátkodobým cestovatelům do Indie za účelem turistiky, obchodního jednání nebo účasti na konferenci se doporučuje vybavit si místo klasického víza vízum elektronické. Indie vydává tyto typy elektronických víz:

  • e-Tourist Visa
  • e-Business Visa
  • e-Medical Visa
  • e-Medical Attendant Visa
  • e-Conference Visa 

Indie zrušila povinný PCR test po příletu do Indie, povinnou sedmidenní karanténu a povinný PCR-test osmý den po příletu. Rozvolnění platí pro všechny cestující bez ohledu na původ destinace.

Na základě náhodného výběru může být cestující vyzván k podstoupení PCR-testu na náklady indické strany (jsou to 2 procenta cestujících z každého letu), v případě pozitivity se cestující musí odebrat do izolace v určeném místě

V případě zjištění pozitivity u některé z osob, které seděly blízko pozitivního cestujícího (počítá se cestující ve stejné řadě a všichni cestující ve třech řadách před a za cestujícím) nebo které patří do vysoce rizikové skupiny, je po zjištění takové pozitivity u zmíněných osob neprodleně nařízena povinná 14-denní domácí karanténa. Do vysoce rizikové skupiny patří osoby žijící s pozitivně testovanou osobou ve společné domácnosti a také osoby, které se nacházely v okruhu 1 metru od pozitivně testované osoby nebo které bez příslušné ochrany přišly do styku se sekrety (např. respirační sekret po výtěru z krku nebo nosu, hleny, krev, zvratky, sliny, moč, výkaly) této osoby.

Všem cestujícím se doporučuje si na svých mobilních zařízeních nainstalovat aplikaci Aarogya Setu.

Cestující, pokud se u nich objeví známky a příznaky covidu-19 nebo kteří jsou pozitivně testováni na covid-19, jsou povinni se okamžitě izolovat a nahlásit to nejbližšímu zdravotnickém.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Povinnost být očkován ve vztahu k přístupu ke službám (hotely, restaurace, obchody) se může lišit dle jednotlivých indických států, tyto informace je nejlépe si ověřit krátce před cestou a také po příjezdu na konkrétní místo, neboť opatření se v poslední době často mění.

Doprava

Doprava

  • Indie obnovila pravidelnou mezinárodní leteckou přepravu a zrušila tzv. letecké bubliny (air bubbles).
  • Pohyb osob a vozidel mezi jednotlivými indickými svazovými státy a územími je povolen.
  • Povolena je také autobusová doprava, v mnoha velkých městech je ale zakázáno stání v autobusech.
  • Obnoveny jsou služby taxi, sdílených taxi a také rikš. Fungují také taxislužby typu Uber, Ola apod. V Dillí je omezen počet cestujících taxíkem na 2 osoby.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek