Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indonésie

5. červen 2020, aktualizováno 8. 10. 2020 (16:37)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Od 31. 03. platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky.

Zákaz se nevztahuje na osoby s dlouhodobým pobytovým oprávněním (KITAS/KITAP).

Dle sdělení indonéských imigračních úřadu z 20. září 2020 jsou cizí st. příslušníci, kteří aktuálně pobývají v Indonésii jako držitelé nouzového povolení k pobytu (Emergency Stay Permit /Izin Tinggal Keadaan Terpaksa - ITKT/) na základě vypršeného bezvízového pobytu, původního příjezdového víza (visa on arrival), vícevstupního víza /D212/ nebo povolení k pobytu KITAS či KITAP si mohou prodloužit tato víza a pobytové tituly nebo zažádat o nové do 5. října 2020.

Pokud tak neučiní, vystavují se možným sankcím ze strany imigračních úřadů.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

 • Pokud tak neučiní, vystavují se možným sankcím ze strany imigračních úřadů.
 • Na tiskové konferenci guvernér Jakarty Anies Baswedan oznámil, že s platností od pondělí 14. září 2020 budou v hlavním městě opětovně zavedena rozsáhlá omezení společenského a ekonomického života (tzv. režim PSBB).
 • K obnoveným opatřením patří zejména nařízená práce z domova, uzavření nákupních center (vyjma obchodů s potravinami a lékáren), uzavření náboženských svatostánků, uzavření škol a společenských podniků (včetně restaurací) a zákaz veřejného shromažďování.  
 • Nutné je dodržování metrového odstupu, omezení veřejného sdružování, požívání roušek a desinfekce.
 • S účinností od 1. srpna 2020 bude na Velvyslanectví ČR v Jakartě částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování vízových služeb veřejnosti. 

Doprava

Doprava

 • Mezinárodní doprava pokračuje v omezeném rozsahu.
 • Qatar Airways létají z Jakarty přes Doha do Mnichova příp. Vídně, možností pro návrat do ČR je i let s dalším přestupem ve Frankfurtu.
 • Domácí aerolinky Garuda Airlines létají i z Denpasaru na Bali do Amsterodamu, příp. s přestupem v Jakartě.
 • Očekávání směřují k obnovení letů společností, které před několika měsíci ukončily provoz – zejména Turkish Airlines (původně avizovali zahájení letů z Jakarty přes Istanbul do Prahy od pol. června, nyní se však očekává zahájení provozu až v průběhu srpna).
 • Fungující aerolinky nově nepožadují pro mezinárodní lety test neinfekčnosti COVID-19, ani průvodní dopis zastupitelského úřadu potvrzující itinerář cesty.
 • Vnitrostátní doprava probíhá za zvláštních podmínek. V letadlech je možné využít jen 50% kapacity z důvodu dodržení odstupu, pasažéři musí prokázat negativní COVID-test (dostačující je tzv. rapid test) a většinou i prokázat nezbytnost své cesty (v praxi může jít i o obchodní jednání potvrzené hostitelskou firmou apod.).  
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek