Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indonésie

5. červen 2020, aktualizováno 13. 5. 2021 (11:52)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

 • Téměř ve všech provinciích země, včetně hlavního města Jakarty, platí režim tzv. místních mikro-restrikcí (PPKM mikro).
 • V jeho rámci oblastní komunity (neighbourhood areas) v městech a obcích přistupují k místnímu lockdown, pokud se u nich razantně zvýší počet covid nakažených (o více jak 100 osob za posledních 7 dnů).
 • Režim byl v pol. února zaveden pro hlavní město Jakartu, některé provincie na Jávě a ostrov Bali a postupně byl rozšířen i na další oblasti země.
 • Nadále platí omezení pro počet osob v nákupních střediscích, restauracích a veřejných dopravních prostředcích.
 • V uzavřených prostorách i na veřejnosti jsou lidé povinni nosit roušky, dodržovat hygienické zásady včetně mytí rukou a dodržovat rozestupy.   
Doprava

Doprava

 • Mezinárodní doprava pokračuje v omezeném rozsahu.
 • Qatar Airways létají z Jakarty přes Doha do Mnichova příp. Vídně, možností pro návrat do ČR je i let s dalším přestupem ve Frankfurtu.
 • Domácí aerolinky Garuda Airlines létají i z Denpasaru na Bali do Amsterodamu, příp. s přestupem v Jakartě.
 • Očekávání směřují k obnovení letů společností, které před několika měsíci ukončily provoz – zejména Turkish Airlines (původně avizovali zahájení letů z Jakarty přes Istanbul do Prahy od pol. června, nyní se však očekává zahájení provozu až v průběhu srpna).
 • Fungující aerolinky nově nepožadují pro mezinárodní lety test neinfekčnosti COVID-19, ani průvodní dopis zastupitelského úřadu potvrzující itinerář cesty.
 • Vnitrostátní doprava probíhá za zvláštních podmínek. V letadlech je možné využít jen 50% kapacity z důvodu dodržení odstupu, pasažéři musí prokázat negativní COVID-test (dostačující je tzv. rapid test) a většinou i prokázat nezbytnost své cesty (v praxi může jít i o obchodní jednání potvrzené hostitelskou firmou apod.).  
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 5 / 2021

změna podmínek pro návrat do Čr pro očkované

Na návrat ze zahraničí do ČR se vztahují pravidla, která určuje cestovatelský semafor.  ...

Celý článek
aktualita

30 / 4 / 2021

Podmínky vstupu na palubu letadla jednotlivých dopravců

V případě, že potřebujete odcestovat z pražského letiště Václava Havla, doporučujeme podívat se na přehled podmínek pro vstup na palubu jednotlivých dopravních společností.

Celý článek