Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indonésie

5. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (20:54)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Indonéská vláda nově upravila podmínky pro vstup zahraničních cestujících do země, a to s platností od 17. září 2021.

 • Každý cestující ze zahraničí je povinen prokázat se ukončeným očkováním proti COVID-19 (zpravidla ve dvou dávkách), toto opatření neplatí pro děti ve věku do 18 let,
 • Každý cestující ze zahraničí je povinen používat aplikaci PeduliLindung jako podmínku pro vstup na území Indonésie.
 • Cestující ze zahraničí se musí při příletu prokázat negativním výsledkem PCR testu ze země původu, přičemž PCR test musí podstoupit maximálně 3 × 24 hodin před odletem. Cestující se současně musí při příletu prokázat vyplněným elektronickým formulářem e-HAC prostřednictvím aplikace CareProtect.
 • Cestující jsou rovněž povinni předložit doklad o zdravotním/cestovním pojištění, které zahrnuje financování pobytu v povinné popříletové karanténě (pokud si ji cestující nehradí sám) a léčbu v případě onemocnění COVID-19 v Indonésii.
 • Po příletu cestující podstupují opakované testy PCR, a to hned na letišti, a následně se musí podrobit povinné popříletové karanténě po dobu 8 × 24 hodin ve vládou určeném hotelovém zařízení. Karanténní pobyt v hotelovém zařízení si cestující hradí z vlastních prostředků.
 • Cestující podstupují opakovaný test PCR 7. den karantény v karanténním hotelovém zařízení. V případě, že výsledek opětovného testu PCR je negativní, pak po absolvovaných celkových 8 × 24 hodinách karantény může cestující opustit karanténní zařízení. Pokud jsou výsledky testů PCR pozitivní, pak cestující podstupuje léčbu v určené nemocnici.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář

Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář. Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

 • Téměř ve všech provinciích země, včetně hlavního města Jakarty, platí režim tzv. místních mikro-restrikcí (PPKM mikro).
 • V jeho rámci oblastní komunity (neighbourhood areas) v městech a obcích přistupují k místnímu lockdown, pokud se u nich razantně zvýší počet covid nakažených (o více jak 100 osob za posledních 7 dnů).
 • Nadále platí omezení pro počet osob v nákupních střediscích, restauracích a veřejných dopravních prostředcích.
 • V uzavřených prostorách i na veřejnosti jsou lidé povinni nosit roušky, dodržovat hygienické zásady včetně mytí rukou a dodržovat rozestupy.   
Doprava

Doprava

 • Mezinárodní doprava pokračuje v omezeném rozsahu.
 •  Qatar Airways létají z Jakarty do Doha s návaznými přestupy do Evropy.
 • Domácí aerolinky Garuda Airlines létají z Denpasaru na Bali s přestupem v Jakartě do Amsterodamu.
 • Lety z Jakarty částečně obnovily také letecké společnosti Emirates a Etihad. 
 • Je vždy potřeba se informovat u konkrétní letecké společnosti, zda v daném termínu let uskuteční a za jakých podmínek (test na COVID-19, prokázání návazné cesty z letiště příletu do cílové destinace apod.) budou cestující přijeti do přepravy.
 • Vnitrostátní doprava probíhá za zvláštních podmínek. V letadlech je možné využít jen 50% kapacity z důvodu dodržení odstupu, pasažéři musí prokázat negativní COVID-test.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek