Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Indonésie

5. červen 2020, aktualizováno 3. 8. 2020 (11:55)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Od 31. 03. platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na osoby s dlouhodobým pobytovým oprávněním (KITAS/KITAP).

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

 • Hlavní město dále zpřísňuje dohled nad tradičními trhy a službami veřejné hromadné dopravy, jelikož tato místa jsou považována za nejrizikovější s ohledem na šíření koronaviru.
 • Současně městská správa na následující dva týdny nasadí vojenské, policejní a správní složky pověřené dohledem na provádění a dodržování zdravotního protokolu v rizikových oblastech.
 • Nutné je dodržování metrového odstupu, omezení veřejného sdružování, požívání roušek a desinfekce.
 • Guvernér turistického Bali avizoval, že ostrov by se v případě optimistického scénáře mohl opět otevřít pro zahraniční turisty od 11. 09 2020.
 • S účinností od 1. srpna 2020 bude na Velvyslanectví ČR v Jakartě částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování vízových služeb veřejnosti. 

Doprava

Doprava

 • Mezinárodní doprava pokračuje v omezeném rozsahu.
 • Qatar Airways létají z Jakarty přes Doha do Mnichova příp. Vídně, možností pro návrat do ČR je i let s dalším přestupem ve Frankfurtu.
 • Domácí aerolinky Garuda Airlines létají i z Denpasaru na Bali do Amsterodamu, příp. s přestupem v Jakartě.
 • Očekávání směřují k obnovení letů společností, které před několika měsíci ukončily provoz – zejména Turkish Airlines (původně avizovali zahájení letů z Jakarty přes Istanbul do Prahy od pol. června, nyní se však očekává zahájení provozu až v průběhu srpna).
 • Fungující aerolinky nově nepožadují pro mezinárodní lety test neinfekčnosti COVID-19, ani průvodní dopis zastupitelského úřadu potvrzující itinerář cesty.
 • Vnitrostátní doprava probíhá za zvláštních podmínek. V letadlech je možné využít jen 50% kapacity z důvodu dodržení odstupu, pasažéři musí prokázat negativní COVID-test (dostačující je tzv. rapid test) a většinou i prokázat nezbytnost své cesty (v praxi může jít i o obchodní jednání potvrzené hostitelskou firmou apod.).  
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

10 / 8 / 2020

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

Kanárské ostrovy jsou prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním turistům uhrazení výdajů...

Celý článek
aktualita

26 / 7 / 2020

Cizinci, kteří žijí v partnerském vztahu s občanem ČR, mohou nyní...

Jde o další krok v postupném rozvolňování cestování s cílem umožnit setkání partnerům odloučeným v důsledku pandemie. 

Celý článek