Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Indonésie se otevřela turistům

1. duben 2022, aktualizováno 7. 4. 2022 (14:54)

Indonésie rozvolnila pravidla pro vstup do země zahraničním cestovatelům a mohou vstoupit na území Indonésie prostřednictvím následujících letišť.

Letiště: Soekarno Hatta, Banten; Juanda, východní Jáva; Ngurah Rai, Bali; Hang Nadim, ostrovy Riau; Raja Haji Fisabilillah, ostrovy Riau; Sam Ratulangi, Severní Sulawesi a Zainuddin Abdul Madjid, West Nusa Tenggara.

Podmínky vstupu:

Příjezdový formulář - při vstupu do země musí mít každý cestující nainstalovanou aplikaci PeduliLindungi a v ní vyplnit formulář e-Hac.
Neprodleně po příletu je nutné podstoupit RT-PCR test. Do obdržení výsledku je zakázáno opouštět hotelový pokoj/ místo ubytování.

Podmínky pro očkované osoby

Od fáze očkování se odvíjí doba karantény. Plně očkovaní cestovatelé již do karantény nemusí, částečně očkovaní musí do karantény po dobu 5 dní. V případě neočkování ze zdravotních důvodů je nutno doložit od lékaře potvrzujícím zdravotní důvody, kvůli kterým nemohli být očkováni. Očkovaní cestovatelé se musí zaregistrovat a nahrát certifikát o dokončeném očkování zde: https://vaksinln.dto.kemkes.go.id/sign/in.

Neočkované osoby
Pro vstup do země musí cestovatelé disponovat negativním výsledkem testu RT-PCR ne starším 48 hodin před časem odjezdu. Následuje pak další RT-PCR testování po příletu. 

Osoby s prodělaným onemocněním covi-19 a děti do 18 let
Indonésie nemá stanovená pravidla s úlevami pro osoby s prodělaným onemocněním covid-19.
Osoby mladší 18 let se mohou řídit ustanoveními karantény uloženými jejich rodičům nebo pečovatelům.

Cestování po Indonésii
Cestování v rámci Indonésie je nyní pro plně očkované (alespoň dvěma dávkami) možné bez nutnosti předložení negativního výsledku testu. Pro osoby s nekompletním očkováním platí povinnost podstoupit test RT-PCR ne starší 72 hodin před cestou či antigenní test ne starší 24 hodin před cestou.

Možnost víza po příjezdu pro české občany je stále suspendována a je nutno o vízum žádat předem online zde: https://visa-online.imigrasi.go.id/.

Výše uvedená pravidla jsou platná od 23.3.2022.

Odkazy:

https://visa-online.imigrasi.go.id/
https://www.pedulilindungi.id/login
https://vaksinln.dto.kemkes.go.id/sign/in
https://www.imigrasi.go.id/id/covid19/

Zdroj:
https://www.mzv.cz/jakarta/cz/cestovani_do_indonesie_a_v_ramci.html
https://www.mzv.cz/jakarta/cz/index.html 


aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek