Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Irsko

31. květen 2020, aktualizováno 16. 4. 2021 (10:51)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestovatelé z ČR mají až do odvolání povinnost při vstupu do Irska vyplnit online formulář COVID-19 Passenger Locator Form a podrobit se 14denní karanténě v místě uvedeném ve formuláři. Po vyplnění a odeslání formuláře obdržíte email, který je třeba předložit na hranicích při vstupu do Irska. Karanténu je od 29.11. možno zkrátit negativním testem. Test je však nutno provést na území Irska, a to nejdříve 5 dní po příjezdu, karanténa trvá až do obdržení negativního výsledku.

V případě nutnosti nejaktuálnějších informací lze též využít telefonní linky Ministerstva zahraničních věcí Irska (pouze anglicky): +353 (1) 6131733 nebo +353 (1) 408 2000. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního nebo PCR testu; antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty. Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR, který přicestující podstoupí do 5 dnů od příjezdu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Irsko zavedlo pětistupňový semafor pro restrikce či uvolňování, Od půlnoci 01.12. 2020 přechází celá země do stupně 5, kdy jsou nadále uzavřené hotely a restaurace fungují pouze jako výdejní okénko, jedná se prakticky o lockdown. Stupeň má trvat zatím do konce dubna 2021.
  • Základní přehled o opatřeních pro určitý stupeň naleznete v dokumentu, který je ke stažení na vládním webu.
Doprava

Doprava

  • Irsko ponechává otevřené hranice pro příjezd a odjezd z Irska.  
  •  Momentálně jsou přerušena letecká spojení do Polska, Německa, Rakouska a na Slovensko.
  • Letecký tranzit, tj. přestup na letišti v Dublinu, není omezen. Je povolen tranzit na letišti nebo nejkratší cesta do Severního Irska (bez pobytu v Irské republice). V ostatních případech je nutná 14-ti denní karanténa.
  • Funguje námořní spojení mezi Irskem a Velkou Británií a námořní spojení mezi Irskem a Francií pro pozemní cestu. 
  • Používání veřejné dopravy pouze v nezbytném případě; kapacita veřejné dopravy je omezena z důvodu udržování sociálního distancování.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek