Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Irsko

31. květen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (09:34)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestovatelé z ČR mají až do odvolání povinnost při vstupu do Irska vyplnit online formulář COVID-19 Passenger Locator Form (viz. užitečné odkazy) a podrobit se 14denní karanténě v místě uvedeném ve formuláři. Po vyplnění a odeslání formuláře obdržíte email, který je třeba předložit na hranicích při vstupu do Irska. Karanténu je od 29.11. možno zkrátit negativním testem. Test je však nutno provést na území Irska, a to nejdříve 5 dní po příjezdu, karanténa trvá až do obdržení negativního výsledku.

Přímé lety ze všech letišť na území Severního Irska s cestujícími na všechna letiště na území České republiky mohou být s účinností ode dne 1. ledna 2021 do odvolání tohoto ochranného opatření prováděny pouze, pokud se jedná o lety ambulantní, repatriační, pro záchranu života nebo lety s cestujícími, kteří před nástupem do letadla leteckému dopravci předloží potvrzení akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu, který byl proveden na území Severního Irska nejpozději 72 hodin před odletem.

V případě nutnosti nejaktuálnějších informací lze též využít telefonní linky Ministerstva zahraničních věcí Irska (pouze anglicky): +353 (1) 6131733 nebo +353 (1) 408 2000. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Irsko zavedlo pětistupňový semafor pro restrikce či uvolňování, Od půlnoci 01.12. 2020 přechází celá země do stupně 5, kdy jsou nadále uzavřené hotely a restaurace fungují pouze jako výdejní okénko, jedná se prakticky o lockdown.
  • Základní přehled o opatřeních pro určitý stupeň naleznete v dokumentu, který je ke stažení na vládním webu.
Doprava

Doprava

  • Irsko ponechává otevřené hranice pro příjezd a odjezd z Irska.  
  • Přímé letecké spojení mezi Irskem a ČR je opět pozastaveno a to až do konce března 2021. Momentálně jsou přerušena i letecké spojení do Polska, Německa, Rakouska a na Slovensko.
  • Letecký tranzit, tj. přestup na letišti v Dublinu, není omezen. Je povolen tranzit na letišti nebo nejkratší cesta do Severního Irska (bez pobytu v Irské republice). V ostatních případech je nutná 14-ti denní karanténa.
  • Funguje námořní spojení mezi Irskem a Velkou Británií a námořní spojení mezi Irskem a Francií pro pozemní cestu. 
  • Používání veřejné dopravy pouze v nezbytném případě; kapacita veřejné dopravy je omezena z důvodu udržování sociálního distancování.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek