Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Island

29. květen 2020, aktualizováno 21. 10. 2020 (10:53)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Island uplatňuje dočasné kontroly na vnitřních schengenských hranicích. 

Občané a rezidenti ČR mohou vstoupit na území Islandu po absolvování dvou testů v rozmezí 5 - 6 dnů (po tuto dobu jsou v karanténě) nebo jsou povinni setrvat v karanténě po dobu 14ti dnů. Islandské úřady stále odmítají akceptovat zahraniční certifikáty potvrzující, že cestovatel není nakažen COVID-19. Porušení povinnosti setrvat v karanténě je pokutováno.

Další podmínkou je vyplnění on-line formuláře (viz užitečné odkazy) ještě před odletem na Island, ve kterém cestující uvede některé osobní údaje, kontakt a adresu během plánovaného pobytu na Islandu (cestovatel by měl k pobytu v karanténě využít takové ubytování, které je schopno zajistit podmínky pro dodržování karantény), informace o příletu a odletu, nedávno navštívených zemích či případných symptomech COVID-19. Cestovatelé jsou islandskými úřady rovněž vyzýváni ke stažení trackovací aplikace Rakning C-19 a její využívání během pobytu v zemi. 

Na děti narozené v r. 2005 a později se povinnost karantény nevztahuje a nebude po nich vyžadováno ani testování po příletu. 

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR není nutný test ani karanténa.

Opatření

Opatření

  • Testování je dle MZv zpoplatněno částkou 11 000 ISK (cca 1 900 Kč) při platbě za test na místě, příp. 9 000 ISK (cca 1 500 Kč) při platbě předem během před-registrace. 
  • Výsledek testu je testované osobě zasílán elektronicky do 24h.
  • Do té doby nemusí daná osoba pobývat v karanténě a může odcestovat na místo uvedené v předem vyplněném on-line formuláři.
  • V případě pozitivního nálezu je nakažená osoba kontaktována telefonicky a vyzvána k opakování testu za účelem potvrzení pozitivního výsledku.
  • Povinnost udržování 2-metrového sociálního odstupu a dodržování zvýšených hygienických pravidel.
Doprava

Doprava

  • Letecký tranzit přes Island (např. z USA dále do Evropy) je možný. Pobyt je možný pouze po nezbytně nutnou dobu v tranzitním prostoru letiště.
  • Z důvodu přísnějších podmínek pro vstup dochází k postupnému útlumu letecké dopravy z/na Island.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek