Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Island

29. květen 2020, aktualizováno 22. 1. 2021 (10:47)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Island uplatňuje dočasné kontroly na vnitřních schengenských hranicích. 

 Od poloviny ledna do konce dubna 2021 budou muset všichni cestující přijíždějící na Island absolvovat při vstupu do země PCR-test, na který naváže 5-6 denní karanténa, jejíž ukončení bude navázáno na druhý negativní test. Zrušena byla možnost vyhnout se testování na hranici absolvováním 14ti denní karantény.

Naopak byla s platností od 13. do 31. 1. nově zavedena povinnost karantény po příjezdu do země i pro děti narozené v r. 2005 a později.  

Další podmínkou je vyplnění on-line formuláře (viz užitečné odkazy) ještě před odletem na Island, ve kterém cestující uvede některé osobní údaje, kontakt a adresu během plánovaného pobytu na Islandu (cestovatel by měl k pobytu v karanténě využít takové ubytování, které je schopno zajistit podmínky pro dodržování karantény), informace o příletu a odletu, nedávno navštívených zemích či případných symptomech COVID-19. Cestovatelé jsou islandskými úřady rovněž vyzýváni ke stažení trackovací aplikace Rakning C-19 a její využívání během pobytu v zemi. 

Podmínky pro návrat do ČR: Pokud cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) nepobývali před vstupem do ČR déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území červených zemí dle semaforu MZ ČR, mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář. Cizinci, kteří do ČR přijíždějí za prací či studiem, budou muset před vstupem na pracoviště nebo do vzdělávací instituce v ČR předložit negativní PCR test.

Opatření

Opatření

  • Povinnost udržování 2-metrového sociálního odstupu a dodržování zvýšených hygienických pravidel.
Doprava

Doprava

  • Letecký tranzit přes Island (např. z USA dále do Evropy) je možný. Pobyt je možný pouze po nezbytně nutnou dobu v tranzitním prostoru letiště.
  • Z důvodu přísnějších podmínek pro vstup dochází k postupnému útlumu letecké dopravy z/na Island.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek