Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Itálie

29. květen 2020, aktualizováno 18. 5. 2022 (10:28)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Itálii je možno navštívit bez udání důvodu, tj. i za účelem turistiky.

Od 1.5. do 31.5.2022 bude pro vstup do Itálie vyžadován pouze EU Certifikát (v digitální či papírové podobě - po ukončeném cyklu očkování či uzdravení z Covid19 nebo o negativním výsledku testu - antigenní 48h nebo PCR 72h). Od 1.5.2022 tedy už nebude třeba PLF formulář.

Od 1.5. se ruší používání EU certifikátů UVNITŘ Itálie (prakticky osoby, které přijedou na negativní test, jej už po dobu svého pobytu nemusí opakovat).

PLATNOST EU certifikátů:

 • 9 měsíců pro členské státy EU, dle pravidel každého státu
 • od 1.2.22 - zkrácení platnosti EU certifikátu o očkování pro účely vnitrostátního použití na 6 měsíců (platnost 9 měsíců zůstává pouze pro účely vstupu do Itálie).
 • po 3. dávce očkování - neomezená
 • po očkování (2. dávky nebo 3. dávka) + prodělaném Covidu po 14 dnech od této dávky - neomezená
 • po očkování 1. dávkou a prodělání Covidu - platnost 6 měsíců

Cestující mohou být namátkově vyzvání k tomu, aby postoupili test. Pokud bude test pozitivní, je nutno počítat s absolvováním povinné karantény v Itálii.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

 • Cestující mohou být namátkově vyzváni k tomu, aby postoupili test. Pokud bude test pozitivní, je nutno počítat s absolvováním povinné karantény v Itálii.
 • Dále očekávejte:
 • namátkové testování na přechodech a při příletu/vstupech do země - pokud pozitivní výsledek, povinná karanténa 10 dní či více, do negativního testu
 • v MHD, muzeích, kinech atp. musí být roušky FFP2. I přes uvolnění v EU, v letadlech do Itálie zůstávají roušky povinné do 15. června.

 • Respirátor nemusí mít děti do 6 let, osoby s nemocí či handicapem znemožňujícím nošení respirátoru a při venkovních sportovních aktivitách.
 • Doporučuje se používání roušek ve všech uzavřených prostorách přístupných veřejnosti.
 • Před Vaší cestou doporučujeme si vyplnit informační dotazník MZV Itálie - www.esteri.it - pomůže Vám zkontrolovat požadavky na cestu a rovněž zde najdete požadavky pro cestování do Itálie např. transitem přes jiné země.

Doprava

Doprava

 • Letecká doprava funguje na komerční bázi.
 • Je nutno mít EU certifikát (očkování/uzdravení) i pro cestu veřejnou dopravou. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.
Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek