Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Izrael

4. červen 2020, aktualizováno 20. 10. 2020 (09:41)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu:  Izraelské ministerstvo zdravotnictví vydává seznam tzv. zelených a červených zemí, který bude pravidelně aktualizovat. Aktuální seznam viz Užitečné odkazy.

Pro cestování z tzv. zelených zemí platí: Izraelští občané, cizinci s pobytovým oprávněním v Izraeli a občané ze zelených zemí musí nejpozději 24 hodin před odletem vyplnit registraci na internetu a požádat o tzv. "Inboud Passenger Clearance" na webové stránce Ministerstva zdravotnictví Státu Izrael. Cestujícímu přijde obratem potvrzující email. Karanténní opatření se na občany Izraele, cizince s pobytovým oprávněním v Izraeli a občany ze zelených zemí vztahuje pouze tehdy, pokud pobývali v posledních 14 dnech před odletem do Izraele v červené zemi či v případě tranzitu přes červenou zemi opustili tranzitní prostor letiště.

Pro vstup na území Státu Izrael z červených zemí byl prodloužen zákaz vstupu všem cizincům.

Občané ČR spadají na tzv. červený seznam a platí pro ně tedy zákaz vstupu na území Státu Izrael. Výjimky pro vstup uděluje na požádání Velvyslanectví ČR v Praze (výjimky se udělují např. nejbližším rodinným příslušníkům pro cesty na svatbu, narození dítěte, pohřeb). V případě udělení povolení ke vstupu se na občany ČR vztahuje povinnost získání povolení k letu "Inbound Passenger Clearance" a vyplnění "Home Isolation Form" (viz Užitečné odkazy). 

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Dále je při cestování z Izraele zavedena povinnost požádat o tzv. výjezdní povolení vztahující se na všechny cestující (Izraelce, cizince s pobytovým oprávněním v Izraeli, občany z tzv. zelených zemí, občany z tzv. červených zemí. Nově se musí všichni cestující nejpozději 24 hodin před odletem registrovat a požádat o tzv. "Outbound Passenger Clearance" na webové stránce Ministerstva zdravotnictví Státu Izrael. Cestujícímu přijde obratem email, který mu spolu s platným cestovním dokladem, letenkou a vytištěným povolením umožní vstup do odletového terminálu letiště Ben Gurion v Tel Avivu.

Opatření

Opatření

  • Platí povinné dodržování bezpečné vzdálenosti a bezpodmínečné nošení roušek ve všech prostranstvích.
  • Došlo k ootevření národních rezervací, parků a pláží pro veřejnost a otevření náboženských poutních míst Chrámu Božího hrobu a Zdi nářků ve zvláštním režimu. 
  • Platí výrazné omezení režimu v synagogách;
  • Zákaz shromáždění větších než 10 osob uvnitř a 20 osob ve venkovních prostorách.
  • Uzavření všech obchodů, restaurací, barů a provozoven, kde se personál setkává fyzicky se zákazníky.
  • Otevřené zůstávají banky a pošty pouze na objednání; 
Doprava

Doprava

  • Aktuálně neexistuje přímé letecké spojení mezi Tel Avivem a Prahou. 
  • Pozemní hraniční přechody mezi Izraelem a Jordánskem a Izraelem a Egyptem jsou zavřené.
  • Veřejná doprava je výrazně omezena.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek