Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Japonsko

4. červen 2020, aktualizováno 21. 10. 2021 (10:09)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Pro všechny osoby s oprávněním vstupu na území Japonska platí povinnost předložení negativního testu PCR, ne staršího než 72 hodin, při nástupu do letadla a podrobení se dalšímu testu PCR po příletu na letišti. Při příletu je nutno rovněž vyplnit zdravotní dotazník. Osoby se dále podrobí 14-ti denní karanténě s povinným monitorováním zdravotního stavu a místa pobytu během karantény.

K cestě do Japonska je tedy nutné získat vízum na Velvyslanectví Japonska v Praze.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole.

Je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Osoby, které byly očkované poslední dávkou vakcíny před více než 14 dny, se při návratu do České republiky nemusí testovat. Stále však pro ně platí povinnost vyplnit příjezdový formulář.

Opatření

Opatření

 • V současné době je v hlavním městě Tokio opětovně vyhlášen nouzový stav.
 • V dalších japonských prefekturách jsou prodloužena tzv. kvazi opatření, které jsou v zásadě obdobná těm, která platí v době nouzového stavu.
 • Nouzový stav znamená především zkrácení otevírací doby restaurací, jídelen a barů do 20:00 a vyloučení podávání alkoholických nápojů s tím, že je možno nedodržování sankcionovat.
 • Dochází rovněž k dočasnému omezení otevírací doby obchodních domů.
 • Zákaz pořádání sportovních a kulturních akcí zůstává.
 • Obyvatelé jsou vyzýváni k dodržování protiepidemických opatření - nošení roušek, dezinfekce rukou, dodržování social distancing a omezování cestování.
 • Dále trvá i preference online komunikace a práce home office.
Doprava

Doprava

 • Při (případném) tranzitu nelze opustit tranzitní prostor, což komplikuje především přesuny mezi mezinárodními tokijskými letišti Narita a Haneda či mezi terminály letiště Narita. Tzv. „shore pass“.
 • Případný tranzit přes Tokio je tedy nutno realizovat v rámci jednoho dne bez přejezdů mezi terminály či letišti.  
 • V rámci nabízených možností komerčních letů lze využít např. lety se společnostmi ANA /Lufthansa, Lufthansa, KLM, Air France, Swiss, Austrian a dále např. Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines, Aeroflot.
 •  Letecká společnost Emirates požaduje po cestujících negativní test PCR ne starší 96 hodin před odletem.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek