Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Japonsko

4. červen 2020, aktualizováno 20. 9. 2022 (12:55)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Umožněn vstup organizovaným turistickým skupinám z modrých (bezpečných) zemí (při zachování vízové povinnosti).

Potřeba vyplnit příjezdový formulář. Japonská strana doporučuje stáhnout si formulář do chytrého mobilu ve formě aplikace (QR kód je poskytnut zároveň s vydaným vízem) a vyplnit off-line v průběhu letu. Vygenerovaný QR kód se předloží k načtení po příletu do Japonska.

S výjimkou očkovaných cestujících (3 dávky očkování) platí povinnost podstoupit PCR test (negativní výsledek nemůže být při odletu starší než 72 hodin). Pro výsledek PCR testu je stanoven předepsaný formulář. 

Podepsat dokument written pledge o dodržování ochranných opatření. 

Po příletu platí povinnost si nainstalovat do chytrého mobilu aplikaci umožňující monitoring pohybu a zdravotního stavu cestovatele.

Cestující z ČR bez ohledu na to, zda jsou očkování, či nikoli nemusí po příletu do Japonska podstoupit PCR test ani domácí karanténu.  

Podmínky pro návrat do ČR: 

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Obyvatelé jsou vyzýváni k dodržování protiepidemických opatření - nošení roušek, dezinfekce rukou, dodržování social distancing a omezování cestování.
  • Dále trvá i preference online komunikace a práce home office.
Doprava

Doprava

  • Při (případném) tranzitu nelze opustit tranzitní prostor, což komplikuje především přesuny mezi mezinárodními tokijskými letišti Narita a Haneda či mezi terminály letiště Narita. Tzv. „shore pass“.
  • Případný tranzit přes Tokio je tedy nutno realizovat v rámci jednoho dne bez přejezdů mezi terminály či letišti.  
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek