Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

jaro na kubě

8. únor 2022, aktualizováno 09:31

Při vstupu do země je nutné disponovat jak platným očkovacím certifikátem, tak negativním PCR testem ne starším než 72 hodin.

Výjimkou z povinnosti předložení očkovacího certifikátu jsou děti do 12 let a lidé, kteří disponují potvrzením od lékaře o nemožnosti podstoupení očkování ze zdravotních důvodů. Musí ovšem předložit negativní výsledek PCR testu.

Kubánské autority neuznávají potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19, je nutné disponovat očkovacím certifikátem a PCR testem.

S účinností od 1. 1. 2022 platí pro všechny cestující povinnost před cestou vyplnit elektronický celní, zdravotní a migrační formulář na webu www.dviajeros.mitrans.gob.cu. Formulář je dostupný v angličtině a španělštině.

Platí plošná povinnost nosit roušku na všech veřejných místech.

Základní očkování pro každého cestovatele: proti žloutence A+B a břišnímu tyfu. Objednat se na očkování můžete do centra Očkování a cestovní medicíny Avenier zde.

Povinná očkování
Žlutá zimnice se v této zemi nevyskytuje. Z nařízení vlády země však záznam o platném očkování může být vyžadován při příletu z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Zdroje:
https://www.mzv.cz/havana/cz/venezuela/covid_19_aktualni_informace_k_cestovani_1/kuba.html
https://salud.msp.gob.cu/category/covid-19/

aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek