Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Jordánsko

30. červen 2020, aktualizováno 15. 7. 2021 (14:34)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do Jordánska je z ČR možno přicestovat.

Cestující z vybraných destinací, kteří absolvovali kompletní očkování proti COVID-19 (jednodávkové či dvoudávkové dle typu příslušné vakcíny) a disponují platným certifikátem potvrzujícím tuto skutečnost, mohou vstoupit na jordánské území za předpokladu, že podstoupili PCR test nejvýše 72 hodin před odletem do Jordánska.

Jedná se o cestující z následujících zemí: státy Evropské unie, Saúdská Arábie, Omán, Bahrajn, Kuvajt, Katar, Spojené arabské emiráty, Tunisko, Maroko, Spojené státy americké, Velká Británie, Turecko, Čína, Jižní Korea, Tchajwan, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Malajsie, Rusko, Kanada.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře.

Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace

Opatření

Opatření

  • V zemi nadále platí výjimečný stav, všechna rozhodnutí podléhají Krizovému centru, tj. armádě.
  • Noční zákaz vycházení platí denně (během pracovního týdne i víkendu bez rozdílu) mezi 23. hodinou a 6. hodinou ranní přičemž výjimku nadále představuje cesta věřících pěšky do nejbližší mešity k první ranní modlitbě při úsvitu.
  • Hotelové a donáškové služby uzavírají svůj provoz ve 22 hodin.

Doprava

Doprava

  • Došlo ke znovuotevření ammánského mezinárodního letiště Queen Alia.
  • Od června 2021 jsou znovu otevřeny pozemní hraniční přechody se sousední Sýrií, Saúdskou Arábií, Irákem a Izraelem pro běžné cestující, nejen nákladní vozy přepravující zboží.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek