Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kambodža

10. červen 2020, aktualizováno 21. 8. 2022 (21:56)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: S účinností od 17.3.2022 se pro cestující s dokončeným očkováním proti COVID-19 ruší povinnost mít zdravotní certifikát potvrzující negativní PCR test na COVID-19. Pro neočkované cestující nadále platí povinná karanténa 14 dnů. Současně bylo obnoveno vydávání víz zahraničním cestujícím při vstupu do země, a to na mezinárodních letištích i na pozemních hraničních přechodech.

Výjimka z očkování platí pouze pro děti do 5 let včetně. Starší děti musí doložit ukončené očkování nebo podstoupit 14denní karanténu.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Informace nejsou dostupné.
Doprava

Doprava

  • Aktuálně je možné do Kambodže z České republiky přicestovat pouze omezenými leteckými spoji. Pozornost je rovněž nutno věnovat případným omezením v tranzitních místech a složitějším dopravním možnostem. Vnitrostátní letecká doprava funguje v omezeném režimu.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek