Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kambodža

10. červen 2020, aktualizováno 19. 10. 2021 (11:06)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cizinci vstupující na území Kambodže jsou povinni:

1, mít před odletem zdravotní certifikát ne starší 72 hod potvrzující negativní test na Covid-19;

2, uzavřít zdravotní pojištění na Covid-19 alespoň ve výši 50 tis. USD u kambodžské pojišťovny FORTE Insurance Company;

3, složit hotově nebo platební kartou částku 2.000 USD. Složená částka bude využita jako záloha pro úhradu relevantních poplatků za vzniklé náklady vstupu (testování, pobyt v karanténě, stravování, doprava z letiště). Zbylé prostředky ze složené zálohy budou cestovateli navráceny. Pro účel složení finanční zálohy byly zřízeny zvláštní stánky bankovních institucí, kde lze rovněž konzultovat způsob návratu zbylé částky zálohy.

4, se po příletu do Kambodže podrobit povinné 14denní karanténě v hotelu, který určí Ministerstvo zdravotnictví. Výjimkou jsou hotely Sokha Phnom Penh Hotel and Residence, Courtyard by Marriot Phnom Penh, Raffles Hotel Le Royal Phnom Penh a Sofitel Phnom Penh, kde je možné si předem rezervovat speciální karanténní pobytový balíček.

5, Třináctý den karantény podstoupit další test na Covid-19.

Povinná karanténa se vztahuje i na ty cestující, kteří již byli očkováni vakcínou proti Covid-19.

Podmínky pro návrat do ČR:  Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku. Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.. 

Opatření

Opatření

  • V současné době jsou v platnosti některá omezení pohybu, nočního vycházení či shromažďování a prodeje alkoholických nápojů ve vybraných provinciích nebo okresech.
  • Je doporučováno používat preventivní ochranné prostředky a sledovat aktuální doporučení v místě pobytu.
Doprava

Doprava

  • Aktuálně je možné do Kambodže z České republiky přicestovat pouze omezenými leteckými spoji, zejména přes Soul a Singapur. Pozornost je rovněž nutno věnovat případným omezením v tranzitních místech a složitějším dopravním možnostem.
  • Vnitrostátní letecká doprava a lodní přeprava cestujících z pevniny na kambodžské ostrovy fungují v omezeném režimu.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek