Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kanada

9. červen 2020, aktualizováno 29. 9. 2022 (12:37)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Podmínky, které je potřeba pro vstup do Kanady splnit:

  • Předložit potvrzení o ukončeném očkování, přičemž od poslední dávky uplynulo min. 14 dnů. Potvrzení o ukončeném očkování je potřeba předložit v anglickém nebo francouzském jazyce.
  • Vakcíny, které jsou v Kanadě uznávány jsou Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca Vaxzevria a Janssen (Johnson & Johnson), Medicago Covifenz a Novavax Nuvaxovid. Akceptuje se i kombinace vakcín.
  • Od 1. dubna 2022 není třeba před plánovaným odletem do Kanady absolvovat žádný test, pokud je cestující plně očkovaný (tj. má min. 2 dávky očkování). Předvstupní testování se týká pouze cestujících od 5 let, kteří jsou neočkováni či částečně očkováni a mají oprávnění do Kanady vstoupit. U těchto cestujících je třeba předložit platný výsledek PCR testu absolvovaného ne více než 72 hodin před plánovaným odletem do Kanady, případně platný výsledek antigenního testu, nejpozději 24 hodin před plánovaným časem odletu do Kanady. Dále je akceptován předchozí pozitivní výsledek testu absolvovaného 10 až 180 dnů před odletem do Kanady.
  • Nemít příznaky onemocnění.
  • Vyplnit formulář ArriveCAN (aplikace nebo web).
  • Disponovat oprávněním pro vstup do Kanady.
  • V případě, že je cestující náhodně vybrán, absolvovat PCR test po příjezdu do Kanady.

Náhodně vybraní cestující mohou být po příletu vybráni pro povinné testování (arrival testing). Pokud jste byli náhodně vybráni, bude vám zaslán e-mail na stejnou e-mailovou adresu, kterou jste použili pro odeslání ArriveCAN. E-mail obdržíte do 15 minut od vyplnění celního prohlášení a obdržení potvrzení z automatu, na kterém celní prohlášení vyplňujete. Při vstupu do Kanady si proto zkontrolujte svůj e-mail. Zkontrolujte i Vaši emailovou složku s nevyžádanou poštou (spamem). E-mail přijde z adresy

  • noreply.pasdereponses@notification.canada.ca nebo quarantine.covid19.quarantaine@phac-aspc.gc.ca.

Tento e-mail bude obsahovat důležité informace o tom, kde a kdy se nechat testovat. Postupujte podle pokynů v e-mailu. Test musí být v každém případě proveden nejpozději do konce dne následujícího po dni Vašeho příletu na území Kanady. Pokud jste byli náhodně vybráni pro povinný test příjezdu, nemusíte během čekání na výsledek testu jít do karantény a můžete jet veřejnou dopravou, aniž byste čekali na výsledky příjezdového testu.

Neočkovaní cestující s oprávněním vstupu do Kanady (kanadští občané, osoby s trvalým pobytem osoby se statusem podle Indian Act), budou i nadále testováni při příjezdu a 8. den, dále musí zůstat v karanténě po dobu 14 dnů. 

Povinnost být plně očkován je pozastavena pouze pro cestující, kteří cestují po Kanadě vnitrostátními lety a lety do mezinárodních destinací. Upozorňujeme, že přerušení povinnosti být plně očkován pro uvedené lety je považováno pouze za dočasné; pokud se objeví nová varianta onemocnění COVID-19, mohou být původní omezení znovuobnovena.

Děti do 5 let věku nemusí být očkovány a nemusí se podrobit žádnému předvstupnímu testování. Děti od 5 do 11 let v doprovodu plně očkovaného cestujícího nemusí absolvovat předvstupní test. Děti od 5 do 11 let jsou vyjmuty z karanténních opatření. Musí ale dodržovat povinnost nošení roušky ve veřejných institucích (vč. školy) po dobu 14 dnů od vstupu do Kanady.

Mladiství ve věku od 12 do 17 let musí absolvovat po příletu do Kanady 14denní karanténu, dále předvstupní testování, testování 1. a 8. den po příletu do Kanady a to i za předpokladu, když jsou doprovázení cestujícím (rodičem), který je plně očkován.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné

Opatření

Opatření

  • Konkrétní restriktivní opatření se liší napříč Kanadou, neboť důležitou roli hrají rozhodnutí jednotlivých provinčních vlád.
  • Veškeré oficiální informace související s šířením onemocnění COVID-19 v Kanadě naleznete na webové stránce Úřadu pro veřejné zdraví (Public Health Canada).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek