Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kanada

9. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (10:19)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  Od 18. března 2020 je v platnosti zákaz vstupu na území Kanady všem cizincům, tedy i českým občanům. Existuje však řada výjimek, mezi které patří např. nejbližší rodinní příslušníci občanů Kanady, dočasní sezónní pracovníci či mezinárodní studenti. Od 7. ledna 2021 platí pro všechny cestující do Kanady starší 4 let povinnost podstoupit před cestou PCR test a předložit negativní výsledek testu letecké společnosti před nástupem na let do Kanady. PCR test je nutné podstoupit maximálně 72 hodin před plánovaným odletem do Kanady. Nadále platí, že ten, kdo je vpuštěn do Kanady, musí automaticky nastoupit čtrnáctidenní domácí izolaci. 

Kanadští občané cestovat ze země mohou, vláda však cesty do zahraničí nedoporučuje. Specifický režim platí na hranici Kanady s USA, která byla od 21. 3. 2020 uzavřena pro zbytný pohyb (tj. turistika, rekreace, návštěvy apod.), tzn. vyjma aktivit souvisejících například se zajištěním dodávek potravin a paliv a poskytováním zdravotní péče. Současná hraniční omezení jsou platná do 21. ledna 2021, poté mohou být znovu prodloužena.

Od 21. 11. 2020 je povinností pro cestující si před odletem do Kanady stáhnout a vyplnit on-line aplikaci ArriveCan. Českým občanům, kteří buď přilétají do Kanady, či budou využívat k tranzitu kanadská mezinárodní letiště, připomíná MZV také povinnost mít kromě platné palubní vstupenky i platnou elektronickou registraci: Electronic Travel Authorization (eTA). Pro bližší informace doporučuje MZV kontaktovat přímo úřad Immigration Refugee Citizenship Canada na e-mailové adrese IRCC.COVID-TravelExemptions-Exemptionsdevoyage-COVID.IRCC@cic.gc.ca.

Podmínky pro návrat do ČR:  Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Konkrétní restriktivní opatření se liší napříč Kanadou, neboť důležitou roli hrají rozhodnutí jednotlivých provinčních vlád.
  • Pro osoby cestující letecky do Kanady je povinné nosit ochranné roušky, a to i při pohybu v tranzitním prostoru.
  • Uzavřeny byly všechny typy škol, většina obchodů a služeb, zrušeny byly veřejné, kulturní a sportovní akce.
  • Jsou již například otevřeny parky, hřiště a podniky s nízkým rizikem nákazy – jako zahradní centra, právnické společnosti apod. 
Doprava

Doprava

  • Kanada umožňuje tranzit přes své území všem cestujícím, tedy i českým občanům, kteří mají platnou palubní vstupenku do cílové destinace.
  • Pro mezinárodní lety jsou v Kanadě vyčleněna čtyři mezinárodní letiště: v Calgary, Montrealu, Vancouveru a Torontu. 
  • Letecké společnosti stále provozují lety mezi Kanadou a Evropou, je ale omezena frekvence a počet destinací. Aktuální dostupnost letů doporučujeme ověřit přímo u leteckých společností.
  • Od 26.12. do 6.1.2021 pozastavila Kanada lety z Velké Británie.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek