Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kanada

9. červen 2020, aktualizováno 17. 5. 2022 (15:20)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Podmínky, které je potřeba pro vstup do Kanady splnit:

  • Předložit potvrzení o ukončeném očkování, přičemž od poslední dávky uplynulo min. 14 dnů. Potvrzení o ukončeném očkování je potřeba předložit v anglickém nebo francouzském jazyce.
  • Vakcíny, které jsou v Kanadě uznávány jsou Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD a Janssen (Johnson & Johnson), Bharat Biotech, Sinopharm BIBP a Sinovac (CoronaVac, PiCoVacc). Akceptuje se i kombinace vakcín.
  • Od 1. dubna 2022 není třeba před plánovaným odletem do Kanady absolvovat žádný test, pokud je cestující plně očkovaný. Předvstupní testování se týká pouze cestujících od 5 let, kteří jsou neočkováni či částečně očkováni. Dále je akceptován předchozí pozitivní výsledek testu absolvovaného 10 až 180 dnů před odletem do Kanady.
  • Nemít příznaky onemocnění.
  • Vyplnit formulář ArriveCAN (aplikace nebo web).
  • Disponovat oprávněním pro vstup do Kanady.
  • V případě, že je cestující náhodně vybrán, absolvovat PCR test po příjezdu do Kanady.

Neočkovaní cestující s oprávněním vstupu do Kanady (kanadští občané, osoby s trvalým pobytem osoby se statusem podle Indian Act, budou i nadále testováni při příjezdu a 8. den, dále musí zůstat v karanténě po dobu 14 dnů. 

Od 15. 1. 2022 nebudou moci vstoupit na území Kanady neočkované osoby.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné

Opatření

Opatření

  • Konkrétní restriktivní opatření se liší napříč Kanadou, neboť důležitou roli hrají rozhodnutí jednotlivých provinčních vlád.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek