Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Katar

30. červen 2020, aktualizováno 19. 10. 2020 (07:57)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: V současnosti s výjimkou zvláštních povolení není možný vstup cizinců do Kataru.

Vstup do země je povolen pouze katarským občanům, dětem a manželkám katarských občanů, a s určitými omezeními i vracejícím se rezidentům.

1) Cestující z nízkorizikových zemí jsou povinni po příjezdu na HIA podstoupit PCR test na COVID-19 a podepsat formální příslib dodržování domácí karantény po dobu jednoho týdne; po dobu domácí karantény je status cestovatele ve sledovací aplikaci Etheraz stažené do mobilu osoby umístěné v karanténě žlutý. 5. – 6. den po příletu cestující navštíví jedno z určených zdravotních středisek a podstoupit další test na COVID-19; pokud je výsledek pozitivní, bude cestovatel převeden do izolace, pokud je negativní, karanténní období končí na konci daného týdne a status cestovatele v aplikaci Etheraz se změní na zelenou. Pokud cestující po příletu na HIA předloží certifikát potvrzující negativní výsledek PCR testu vydaný zahraničním testovacím střediskem akreditovaným Ministerstvem zdravotnictví Kataru, vyhne se provedení testu na letišti HIA po příletu do země. Certifikát nesmí být starší než 48 hodin před zahájením cesty. Seznam nízkorizikových zemí je průběžně aktualizován katarským ministerstvem zdravotnictví (viz Užitečné odkazy). ČR se v současnosti nachází na seznamu nízkorizikových zemí.

2) Cestující ze zemí, které nejsou zahrnuty do seznamu nízkorizikových, a ve kterých jsou akreditované testovací střediska COVID-19, jsou povinni získat nejpozději 48 hodin před cestou certifikát o bezinfekčnosti vydaný akreditovaným testovacím střediskem. Po předložení certifikátu je cestující po příletu do Kataru na dobu jednoho týdne umístěn do domácí karantény. Další postup je obdobný jako pro cestující z nízkorizikových zemí. V případě, že cestující nepředloží certifikát o bezinfekčnosti, musí se na dobu jednoho týdne podrobit karanténě v hotelu určeném pro tento účel katarskými úřady.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

  • Do odvolání platí rozhodnutí o povinném nošení masek při nakupování, ale i pro pracující v sektoru služeb a pracovníky ve stavebnictví.
  • Zákazníci bez masky nesmí do supermarketů vstoupit.

Doprava

Doprava

  • Letiště Hamad International Airport (HIA) obnovilo provoz pro tranzitní lety. 
  • Letiště HIA na svých webových stránkách dále publikuje požadavky, které musí pasažéři splnit, aby byli přijati do letecké přepravy: nošení roušek, používání desinfekce na ruce, dodržování bezpečného odstupu 1,5 metru od ostatních cestujících a dodržování dalších hygienických opatření a pravidel.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek