Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Katar

30. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:26)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující z nízkorizikových zemí, kteří nepředloží negativní test ze země příletu, jsou povinni po příletu na HIA podstoupit test na COVID-19 a podepsat formální příslib dodržování domácí karantény po dobu jednoho týdne; po dobu domácí karantény je status cestovatele ve sledovací aplikaci Etheraz žlutý. Týden po příletu musí cestující navštívit jedno z určených zdravotních středisek a podstoupit další test na COVID-19; pokud je výsledek pozitivní, bude cestovatel převeden do izolace, pokud je negativní, karanténní období končí na konci daného týdne a status cestovatele v aplikaci Etheraz se změní na zelenou. Pokud cestující po příletu na HIA předloží certifikát potvrzující negativní výsledek COVID-19 testu vydaný zahraničním testovacím střediskem akreditovaným v dané zemi, vyhne se provedení testu na letišti HIA po příletu do Kataru. Dále pak se pak pokračuje podle postupu zmíněného výše. Certifikát nesmí být starší než 48 hodin před zahájením cesty. Seznam nízkorizikových zemí je průběžně aktualizován katarským ministerstvem zdravotnictví

Cestující ze zemí, které nejsou zahrnuty do seznamu nízkorizikových (včetně ČR), a v nichž jsou akreditovaná testovací střediska COVID-19, jsou povinni předložit negativní COVID-19 test vydaný tímto akreditovaným testovacím střediskem, ne starší než 48 hodin před odletem do Kataru. Po příletu do Kataru na dobu jednoho týdne umístěn do domácí karantény a dále se podmínky setrvání v Kataru řídí stejnými pravidly, jako u cestovatelů z nízkorizikových zemí.

Cestující ze zemí, které nejsou zahrnuty do seznamu nízkorizikových, a v nichž nejsou akreditovaná testovací střediska COVID-19 budou muset podstoupit při příletu COVID-19 test (na vlastní náklady, cca 500 QR) a budou umístěni na vlastní náklady do karantény v jednom z hotelů, které fungují jako karanténní zařízení na základě rozhodnutí QA Ministerstva pro veřejné zdraví. Tento pobyt musí být rezervován před nastoupením cesty na stránkách „Discover Qatar“ a doklad o zaplacení je součástí rezervace letenky do Dauhá. Po týdnu karantény se cestující podrobí dalšímu testu na COVID-19; pokud je výsledek pozitivní, bude cestovatel převeden na vlastní náklady do izolace, pokud je negativní, karanténní období končí na konci daného týdne a status cestovatele v aplikaci Etheraz se změní ze žluté na zelenou.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Povinnost nošení roušek na veřejných prostranstvích a ve vnitřních veřejných prostorách, dodržování bezpečného fyzického odstupu 1,5 metru od okolních osob, dodržování obecných hygienických pravidel.

Doprava

Doprava

  • Vstup do země je možný pouze přes mezinárodní letiště HIA v Dauhá.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek