Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Keňa

4. červen 2020, aktualizováno 21. 5. 2022 (13:15)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: 

  • potvrzení o dokončeném očkování; výjimka je zavedena pro cestující mladší 5 let a osoby do 90 dnů od prodělání onemocnění Covid-19,
  • vyplnění elektronického formuláře a to před odletem. Po příletu do Keni je cestující povinen se při kontrole prokázat QR kódem, který je mu po vyplnění formuláře zaslán do mobilního telefonu (příp. QR kód vytisknout).

Cestující, kteří se zotavili z aktivní infekce covid-19 v posledních 90 dnech, nejsou povinni předkládat doklad o očkování, musí ale tuto skutečnost prokázat předložením certifikátu o onemocnění. Dále jsou povinni předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu; vzorek nesmí být odebrán dříve než 72 hodin před nástupem cesty s výjimkou pro děti do 5 let. Po příletu / příjezdu jsou povinni podstoupit antigenní test, pokud test ukáže pozitivní výsledek, následuje RT-PCR test a samoizolace.

Potvrzení o testu a o očkování má být nahráno do portálu a je vyžadováno i od cestujících v tranzitu na mezinárodním letišti v Nairobi a Mombase.

Podmínky pro návrat do ČR: 

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Povinné nošení roušek v uzavřených prostorách (včetně prostředků veřejné dopravy), dodržování dalších hygienických opatření včetně rozestupů.
  • Certifikátem o dokončeném očkování jsou povinny prokázat se všechny osoby (výjimka platí pro děti do 15 let) hodlající využít:
- národní parky a přírodní rezervace, muzea
- hotely, restaurace a kavárny, bary, noční podniky, kasina
- veřejnou dopravu (vnitrostátní lety, železniční dopravu, autobusy a mikrobusy, mototaxi)
- koncerty, filmová, divadelní a taneční představení konaná pod střechou
- banky, obchodní střediska, supermarkety, zastřešené trhy

Doprava

Doprava

  • Mezinárodní letiště v Nairobi a Mombase jsou v provozu.
  • Do východní a severní Keni (směrem k hranicím Somálska - kraje Mandera, Wajir, Garissa, Lamu, jakož i oblasti při hranicích Etiopie a Jižního Súdánu) necestujte z důvodů velmi špatné bezpečnostní situace.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek