Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Keňa

4. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:12)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:

POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Pro cestující z ČR platí povinnost předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu na covid-19 ne starší 72 hodin před odletem; předložit doklad o rezervaci karanténního zařízení (hotelu) určeného keňskou vládou; rezervace má být učiněna nejpozději 24 hodin před nastoupením letu. Keňská vláda nařídila karanténu v délce 14-dní.

Cestující jsou dále povinni před příletem vyplnit elektronický formulář, , a po příletu se při kontrole prokázat QR kódem, který je jim po vyplnění formuláře zaslán do mobilního telefonu (příp. QR kód vytisknout).

Potvrzení o negativním testu na covid-19 je vyžadováno i od cestujících v tranzitu na mezinárodním letišti v Nairobi a Mombase.

Keňské úřady vyžadují potvrzení o negativním testu i od dětí, výjimka není zavedena ani pro malé děti.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Keňské úřady vyžadují potvrzení o negativním PCR testu (ne starším 72 hodin před odletem) pro povolení nástupu do letadla před odletem z Keni. Potvrzení musí být registrováno v systému PanaBIOS Trusted Travel, na odběrovém místě je proto třeba se ujistit, že vydané potvrzení bylo v systému zaregistrováno. Pokud při kontrole na letišti před odletem keňské úřady zjistí. že zaregistrováno nebylo, nepovolí cestujícímu nástup do letadla. 

Opatření

Opatření

  • Platí zákaz vycházení v době od 22.00 do 04.00. 
  • Povinné je nošení roušek na veřejnosti. 
  • Restaurace, bary a kluby jsou otevřeny pouze do 21 hodin. 
  • V okresech Nairobi, Kajiado, Machakos, Kiambu a Nakuru jsou zakázána veškerá shromáždění, platí v nich zákaz nočního vycházení od 20.00 do 04.00. V uvedených okresech je zakázán prodej alkoholu v restauracích, bary jsou zcela uzavřeny.
Doprava

Doprava

  • Ve veřejné i soukromé dopravě platí restrikce týkající se mj. omezení počtu cestujících ve vozidle. 
  • Byla obnovena vnitrostátní letecká doprava i doprava na železniční trati Nairobi – Mombasa.
  • Veřejná i soukromá doprava mezi okresy Nairobi, Kajiado, Machakos, Kiambu a Nakuru a zbytkem země je zakázána.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek