Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kolumbie

4. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (20:20)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem na území Kolumbie vyplnit on-line formulář tzv. „Check-Mig“ na stránkách Migračního oddělení. Dále je povinné se přihlásit a zadat údaje do mobilní aplikace Coronapp. Již není vyžadováno předložit negativní test na covid-19 při nástupu do letadla, nicméně platí povinnost podrobit se trasování kolumbijských úřadů.

Od ledna 2021 je znovu povinně vyžadováno předložit negativní výsledek PCR testu na covid-19 ne starší 96 hodin při nástupu do letadla.

Pozemní hranice se sousedními státy zůstává nadále uzavřená.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Roušky jsou povinné všude na veřejnosti.
  • V Bogotě byla vyhlášena striktní karanténa od 2. 1. 00:00 hod. do 18. 1. 00:00 hod. ve čtvrtích Suba, Engativá a Usaquén, kde je možné se pohybovat na veřejnosti pouze za účelem obstarání nejnutnějších potřeb (vždy pouze jeden člen domácnosti). 
  • Obdobné omezení platí od pátku 8. 1. do 12. 1. ráno i v Medellínu.
  • V Bogotě a v Medellínu platí až do odvolání režim tzv. "pico y cédula", tzn. že v závislosti na posledním čísle osobního dokladu může dotyčná osoba nakupovat a navštěvovat služby pouze v lichý resp. sudý den. 
  • Jednotlivé kraje a města s ohledem na epidemiologickou situaci lokálně zavádějí pravidla karantény a vycházení, zákazy prodeje alkoholu atd.
  • Velvyslanectví ČR v Bogotě doporučuje informovat se v ubytovacím zařízení o aktuálně platných omezeních v místě pobytu.
Doprava

Doprava

  • Dochází k obnovování letecké mezinárodní dopravy. 
  • Je zprovozněno 14 vnitrostátních leteckých linek spojujících hlavní města země.
  • Je obnovena pozemní meziměstská doprava.
  • MHD v hlavním městě operuje na 100%, při jejím použití je povinná rouška. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek