Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kolumbie

4. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (08:35)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Vstup do Kolumbie je možný.

Cizinci, kteří se prokáží očkovacím certifikátem dokladujícím, že byli kompletně očkováni a jsou minimálně 14 dní po poslední dávce, nemusí pro vstup do Kolumbie předkládat negativní výsledek. Neočkovaní nebo pouze částečně očkovaní se musí prokázat testem dle podmínek uvedených níže.

Testované osoby: PCR test max. 72 hodin starý nebo antigenní test ne starší než 48 hodin je nutné doložit v případě, že přijíždějící cizinec není očkován kompletním očkovacím schématem.

Osoby s prodělaným covidem: Platí stejná pravidla jako v případě neočkovaných nebo částečně očkovaných osob, tj. povinnost prokázat se negativním testem (PCR max. 72 hodin, antigen max. 48 hodin).

Děti: Výše zmíněná opatření neplatí pro osoby mladší 18-ti let.

Cestující se musí v rozmezí od 24 hodin do 1 hodiny před zahájením cesty vyplnit formulář.

Podmínky pro návrat do ČR: 

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Není povinné nosit roušky na veřejnosti ve městech, kde alespoň 70 % obyvatel má dokončené očkovací schéma a 40 % bylo očkováno posilující dávkou.
  • Pro vstup do restaurací, barů, muzeí, kin a dalších veřejných prostor v těchto oblastech nově není povinné vyžadovat očkovací průkaz. 
  • Nadále však na celém území Kolumbie platí povinnost nosit roušky v prostředcích veřejné hromadné dopravy a zdravotnických a vzdělávacích institucích. 

Očkování

Očkování


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek