Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Korejská republika (Jižní Korea)

4. červen 2020, aktualizováno 10. 8. 2020 (11:11)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 13. dubna 2020 Korejská republika pozastavila platnost dohody, na základě které mohli čeští občané vstoupit a pobývat v Korejské republice až 90 dnů bez víza. Až do odvolání je nyní pro tyto pobyty potřeba požádat o vízum.

Tranzit v Soulu je možný bez víza, pokud pasažér neopouští tranzitní prostor (pozor, nelze ale vyzvednout zavazadla a přihlásit je na návazný let).

Od 22. 3. 2020 zavedla Korejská republika povinné testování na koronavirus pro všechny cestující z Evropy a USA. Celý proces může trvat od několika hodin do několika dnů podle aktuálních kapacit. 

Od 1. 6. 2020 Korejská republika zavádí povinnost pro držitele korejských dlouhodobých víz požádat o "Re-entry Permit", pokud opouští korejské území a chtějí se v době platnosti víza vrátit. Před návratem do Koreje je navíc nezbytné projít lékařským vyšetřením maximálně 48 hodin před odletem.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR není nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

  • Muzea a kulturní instituce mají omezený provoz. Většina obchodů a hotelů je otevřena normálně (zavírají se dočasně pokud se tam vyskytne nějaký případ).
  • Je třeba počítat s mandatorním používáním roušek a také s měřením teploty.
  • S platností od 1. 4. 2020 je pro VŠECHNY cizince i Korejce přijíždějící ze zahraničí do Korejské republiky (ze VŠECH destinací) povinná karanténa v délce 14 dnů. 
  • Všechny přijíždějící osoby jsou povinny nainstalovat si do mobilních telefonů “Self-Quarantine Safety and Protection Application”. 
  • Pro všechny cestující nadále platí, že jsou po příletu testováni na koronavirus. Osoby s pozitivním testem jsou dle závažnosti příznaků buď hospitalizovány, nebo umístěny do karantény v určeném zařízení. 
  • Držitelé dlouhodobého víza (držitelé ARC) musí karanténu strávit ve svém bydlišti. 
  • Držitelé dlouhodobého víza bez bydliště a všichni krátkodobí návštěvníci musí karanténu strávit ve vládou určeném zařízení na své náklady.
Doprava

Doprava

  • Většina dopravních spojení funguje běžným způsobem. Je však třeba počítat s mandatorním používáním roušek a také s měřením teploty.
  • V současnosti nelze do České republiky letět přímým letem. 


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

10 / 8 / 2020

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

Kanárské ostrovy jsou prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním turistům uhrazení výdajů...

Celý článek
aktualita

26 / 7 / 2020

Cizinci, kteří žijí v partnerském vztahu s občanem ČR, mohou nyní...

Jde o další krok v postupném rozvolňování cestování s cílem umožnit setkání partnerům odloučeným v důsledku pandemie. 

Celý článek