Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Korejská republika (Jižní Korea)

4. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (20:26)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 13. dubna 2020 Korejská republika pozastavila platnost dohody, na základě které mohli čeští občané vstoupit a pobývat v Korejské republice až 90 dnů bez víza. Až do odvolání je nyní pro tyto pobyty potřeba požádat o vízum.

Tranzit v Soulu je možný bez víza, pokud pasažér neopouští tranzitní prostor (pozor, dle informací MZv ale nelze vyzvednout zavazadla a přihlásit je na návazný let).

Korejská republika zavedla povinnost pro držitele korejských dlouhodobých víz požádat o "Re-entry Permit", pokud opouští korejské území a chtějí se v době platnosti víza vrátit. 

Dle MZV jsou podmínky k přicestování na území Korejské republiky stanoveny následovně:

Cestující předkládají dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 personálu aerolinky před odletem. Bez tohoto dokumentu nebudou vpuštěni na palubu. Dále tento dokument předkládají po příletu na letišti v Koreji při procesu vstupní kontroly.

Dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 nesmí být vydán dříve než 72 hodin před datem odletu.

Dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 musí být v angličtině nebo korejštině, případně úředně přeložen do jednoho z těchto jazyků.

Děti do 6 let (ke dni vstupu na korejské území) jsou z povinnosti předložit negativní výsledek testu vyňaty.

Pasažéři, kteří pouze tranzitují přes letiště v Koreji bez vstupu na území, tak mohou činit bez předložení negativního výsledku testu.

Podmínky pro návrat do ČR: Pokud cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) nepobývali před vstupem do ČR déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území červených zemí dle semaforu MZ ČR, mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Muzea a kulturní instituce mají omezený provoz. Většina obchodů a hotelů je otevřena normálně (zavírají se dočasně pokud se tam vyskytne nějaký případ).
  • Je třeba počítat s mandatorním používáním roušek a také s měřením teploty.
  • Pro všechny cizince i Korejce přijíždějící ze zahraničí do Korejské republiky (ze všech destinací) je povinná karanténa v délce 14 dnů. 
  • Všechny přijíždějící osoby jsou povinny nainstalovat si do mobilních telefonů “Self-Quarantine Safety and Protection Application”. 
  • Pro všechny cestující platí, že jsou po příletu testováni na koronavirus. Osoby s pozitivním testem jsou dle závažnosti příznaků buď hospitalizovány, nebo umístěny do karantény v určeném zařízení. 
  • Držitelé dlouhodobého víza musí karanténu strávit ve svém bydlišti. 
  • Držitelé dlouhodobého víza bez bydliště a všichni krátkodobí návštěvníci musí karanténu strávit ve vládou určeném zařízení na své náklady.
Doprava

Doprava

  • Většina dopravních spojení funguje běžným způsobem. Je však třeba počítat s mandatorním používáním roušek a také s měřením teploty.
  • V současnosti nelze do České republiky letět přímým letem. 


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek