Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Korejská republika (Jižní Korea)

4. červen 2020, aktualizováno 15. 7. 2021 (14:45)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 8. ledna 2021 zavedla Korejská republika nové opatření týkající se všech cizinců, kteří cestují do Koreje. Nově musí každý cizinec předložit před zahájením cesty, vedle víza či re-entry povolení, dokument prokazující negativní výsledek testu na koronavirus SARS-CoV-2. Ten nesmí být starší než 72 hodin. Nové opatření se týká všech cizinců i těch, kteří v Koreji žijí dlouhodobě a vracejí se z cest. Povinnost předložit negativní PCR test na koronavirus SARS-CoV-2 jde nad rámec dalších povinností vlastnit platné vízum nebo re-entry povolení pro vstup do Korejské republiky.

Od 1. července 2021 mohou plně naočkovaní cestovatelé (+ 14 dní po poslední dávce) získat výjimku ze 14denní karantény po příletu do Koreje. Možnosti cest do Koreje jsou nadále omezené - návštěva nejbližších příbuzných, důležitá obchodní cesta na pozvání a veřejný zájem

Možnost výjimky z karantény: 1. Od 1. července 2021 budou mít plně naočkovaní cestovatelé (+ 14 dní po poslední dávce) výjimku ze 14denní karantény po příletu do Koreje. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení.

Opatření

Opatření

  • Muzea a kulturní instituce mají omezený provoz. 
  • Je třeba počítat s mandatorním používáním roušek a také s měřením teploty.
  • Většina obchodů a hotelů je otevřena s určitými omezeními (zkrácení otevírací doby, snížení kapacity, dočasné zavření, pokud se tam vyskytne nějaký případ) dle aktuálního epidemiologického stupně přijatého korejskými úřady. Při vstupu do restaurací jsou zákazníci žádáni o předání kontaktů (mobilní číslo a město pobytu v Koreji) formou QR kódu nebo napsáním do tabulky u vstupu.
Doprava

Doprava

  • V současnosti nelze do České republiky letět přímým letem. 
  • Většina dopravních spojení funguje běžným způsobem.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek