Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Korejská republika (Jižní Korea)

4. červen 2020, aktualizováno 11. 10. 2021 (12:49)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 1. září 2021 znovu platí bezvízový styk pro občany Česka cestující do Korejské republiky. Zároveň je třeba registrace v systému K-ETA na webu nebo v mobilní aplikaci K-ETA. Před cestou doporučujeme ještě konzultovat svoji situaci s Velvyslanectvím Korejské republiky v Praze. 

Cestující předkládají dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 personálu aerolinky před odletem. Bez tohoto dokumentu nebudou vpuštěni na palubu. Dále tento dokument předkládají po příletu na letišti v Koreji při procesu vstupní kontroly.

Dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 nesmí být vydán dříve než 72 hodin před datem odletu.

Dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 musí být v angličtině nebo korejštině, případně úředně přeložen do jednoho z těchto jazyků.

Děti do 6 let (ke dni vstupu na korejské území) jsou z povinnosti předložit negativní výsledek testu vyňaty.

Pasažéři, kteří pouze tranzitují přes letiště v Koreji bez vstupu na území, tak mohou činit bez předložení negativního výsledku testu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole.

Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace. 

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

Opatření

Opatření

  • Muzea a kulturní instituce mají omezený provoz. 
  • Je třeba počítat s mandatorním používáním roušek a také s měřením teploty.
  • Většina obchodů a hotelů je otevřena s určitými omezeními (zkrácení otevírací doby, snížení kapacity, dočasné zavření, pokud se tam vyskytne nějaký případ) dle aktuálního epidemiologického stupně přijatého korejskými úřady. Při vstupu do restaurací jsou zákazníci žádáni o předání kontaktů (mobilní číslo a město pobytu v Koreji) formou QR kódu nebo napsáním do tabulky u vstupu.
Doprava

Doprava

  • V současnosti nelze do České republiky letět přímým letem. 
  • Většina dopravních spojení funguje běžným způsobem.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek