Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Korejská republika (Jižní Korea)

4. červen 2020, aktualizováno 9. 5. 2022 (13:45)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Před zahájením cesty do Koreje je nutno předložit dokument prokazující negativní výsledek PCR testu na koronavirus SARS-CoV-2. Test nesmí být starší než 48 hodin (oproti době odletu). Dokument s negativním výsledkem testu na koronavirus SARS-CoV-2 musí být v angličtině nebo korejštině, případně úředně přeložen do jednoho z těchto jazyků. 

Děti do 6 let (ke dni vstupu na korejské území) jsou z povinnosti předložit negativní výsledek testu vyňaty.

Testování PCR testem na koronavirus do 24 hodin od příletu. Osoby s pozitivním testem jsou dle závažnosti příznaků buď hospitalizovány, nebo umístěny do karantény v určeném zařízení.

Všechny neočkované osoby, včetně těch, které se zotavily z Covid-19 bez dokončení očkování, podléhají 7denní povinné karanténě. Týká se to i dětí mladších 12 let nebo osob, které nemohly být očkovány ze zdravotních důvodů.

Děti mladší 6 let nepodléhají povinnosti podstoupit karanténu, pokud všichni opatrovníci (nejčastěji rodiče), kteří s nimi vstupují do země, jsou plně očkováni.

Plné očkování (ve většině případů dvě dávky) je uznáváno po dobu 6 měsíců od poslední dávky. Cizinci starší 11 let se mohou v Koreji nechat bezplatně očkovat. To platí také pro posilující očkovací dávku, tzv. "booster" s tím, že se může nechat naočkovat cizinec starší 18 let a po 3 měsících od poslední dávky. K bezplatnému naočkování "booster" dávkou v Koreji stačí registrace na "Health Center". Očkovací certifikát s "booster" dávkou nemá omezenou platnost.

Podmínky pro návrat do ČR: 

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Mnoho víceúčelových zařízení včetně restaurací, kaváren a tělocvičen vyžaduje doklad o očkování prostřednictvím systému korejské vládní instituce KDCA. Cestovatelé, kteří byli očkováni v zahraničí se mohou nechat zaregistrovat v korejském systému (vyřizuje místně příslušný zdravotnický úřad „Health Center“). K registraci očkování jsou mj. potřeba dokumenty s potvrzením o každé dávce očkování.
  • Neočkované osoby a osoby, které nemají zaregistrované očkování ze zahraničí v korejském systému, musí pro vstup do některých zařízení předložit negativní výsledky PCR testu. Negativní výsledky testů jsou platné 48 hodin a jejich platnost končí o půlnoci druhého dne.
  • Osoby, které prodělali COVID-19, mohou předložit potvrzení (vydané korejskými institucemi) při vstupu do veřejných zařízení.

Očkování

Očkování


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek