Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kostarika

4. červen 2020, aktualizováno 22. 9. 2021 (12:21)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: V souvislosti s ukončením omezení vycestování z ČR Velvyslanectví ČR v Bogotě informuje, že Kostarika je otevřená pro vstup cizinců z celého světa.

Podmínkou vstupu je online registrace na stránkách ministerstva zdravotnictví a sjednání zdravotního pojištění u kostarické pojišťovny INS, nebo pokud je osoba plně očkována a uběhlo od očkování minimálně 14 dní, nemusí zakupovat zmíněné pojištění.

Pro doložení očkování se vyžaduje potvrzení o očkování, nebo očkovací průkaz s údaji o tom kdy, kdo a jakou vakcínou. Uznávají se pouze vakcíny od těchto výrobců: Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca alebo Johnson&Johnson. Pokud je cestující do Kostariky očkován jinou, než uvedenou vakcínou, nebo je bez očkování, bude po něm vyžadováno povinné cestovní pojištění. Toto pojištění může být zakoupeno i u jiné kostarické společnosti nebo se může jednat o mezinárodní cestovní pojištění splňující požadavky. Pojistná smlouva se vkládá do digitální registrace a musí být v angličtině či španělštině. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru).

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

Opatření

Opatření

  • V souvislosti s probíhající třetí vlnou pandemie hotely, restaurace a bary mohou využívat jen část kapacity. Pláže je možné navštěvovat od 5:30 do 18:00.
Doprava

Doprava

  • Kostarika otevřela mezinárodní letiště a spustila limitovaný počet mezinárodních leteckých spojů od 1. 8. 2020. Omezení pro automobilový provoz platí od pondělí do neděle vždy v nočních hodinách od 23:00 do 05:00. 
  • Restrikce pro provoz automobilů podle posledních číslic na SPZ ve všední dny od 05:00 do 23:00 platí pouze v centru hlavního města San José.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek