Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kuvajt

30. červen 2020, aktualizováno 15. 7. 2021 (14:40)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Pro cestování a vstup do Kuvajtu v současnosti platí poměrně přísné podmínky, které až na výjimečné případy znemožňují návštěvu této země.

  • Platí povinná karanténa po příletu ve vybraném hotelu na dobu 7 dnů, poté dalších 7 dnů doma;
  • povinnost zaregistrovat se před nástupem do letadla ve sledovací aplikaci Shlonik;
  • povinnost prokázat se po příletu negativním testem (PCR) na COVID-19 ne starším, než 72 hodin před odletem;
  • povinnost nechat se při příletu na letišti zaregistrovat hygienickou službou Kuvajtu a následně se podrobit karanténě ve vybraném hotelu po dobu 7 dnů a poté další 7 denní domácí karanténa; aj.

Vláda vydala seznam 32 zemí, jejichž občanům je zakázán vstup na území Kuvajtu, na seznam „zakázaných zemí bylo přidáno UK. V současnosti jsou na něm následující země – Indie, Írán, Čína, Brazílie, Kolumbie, Arménie, Bangladéš, Filipíny, Francie, Sýrie, Singapur, Španělsko, Bosna a Hercegovina, Srí Lanka, Nepál, Irák, Mexiko, Indonésie, Chile, Pákistán, Egypt, Libanon, Hong Kong, Itálie, Severní Makedonie, Moldavsko, Panama, Peru, Srbsko, Černá Hora, Dominikánská republika, JAR, Kosovo a UK. Občané těchto zemí nemohou cestovat do KW přímo, ale skrz třetí zemi, kde musí podstoupit 14ti denní karanténu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře.

Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max. 24 h. před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Dodržování fyzických odstupů v uzavřených veřejných prostranstvích, dodržování hygienických pravidel a požadavek na nošení roušek (případně i igelitových rukavic) v uzavřených veřejných prostorách (zejména nákupní střediska). 

Doprava

Doprava

  • Tranzitujících pasažérů se všechna výše uvedená nařízení netýkají a pro přepravu musí jen splnit podmínky platné v zemi jejich cílové destinace.
  • Vstup do země je možný pouze přes mezinárodní letiště KIA v Kuvajt City a přes hraniční přechod mezi Kuvajtem a Saúdskou Arábií (přechod Nuwaiseeb) s tím, že cestovatelé z obou stran nebudou moci překročit hranici bez platného PCR testu (96 hodin).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek