Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kuvajt

30. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:27)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Povinnost zaregistrovat se před nástupem do letadla ve sledovací aplikaci Shlonik; povinnost prokázat se po příletu negativním testem (PCR) na COVID-19 ne starším, než 72 hodin před odletem, povinnost prokázat se již před nástupem do letadla potvrzením o zamluvení ubytování ve vybraném hotelu + předložit doklad o zaplacení tohoto ubytování.

Povinnost nechat se při příletu na letišti zaregistrovat hygienickou službou Kuvajtu a následně se podrobit karanténě ve vybraném hotelu po dobu 7 dnů a poté další 7 denní domácí karanténa.

Projít kontrolou tělesné teploty při příjezdu (platí i pro nástup do letadla); povinnost podrobit se PCR, který bude proveden u všech cestujících z každého letu po příletu.

Povinnost dodržovat zdravotní požadavky týkající se nošení masek, štítů a rukavic, používání dezinfekčních prostředků a dodržování fyzického odstupu.

Tranzitujících pasažérů se uvedená nařízení netýkají a pro přepravu musí jen splnit podmínky platné v zemi jejich cílové destinace.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Dodržování fyzických odstupů v uzavřených veřejných prostranstvích, dodržování hygienických pravidel a požadavek na nošení roušek (případně i igelitových rukavic) v uzavřených veřejných prostorách (zejména nákupní střediska). 

Doprava

Doprava

  • Tranzitujících pasažérů se všechna výše uvedená nařízení netýkají a pro přepravu musí jen splnit podmínky platné v zemi jejich cílové destinace.
  • Vstup do země je možný pouze přes mezinárodní letiště KIA v Kuvajt City a přes hraniční přechod mezi Kuvajtem a Saúdskou Arábií (přechod Nuwaiseeb) s tím, že cestovatelé z obou stran nebudou moci překročit hranici bez platného PCR testu (96 hodin).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek