Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kuvajt

30. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (11:01)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cizí státní příslušníci mohou vstoupit do Kuvajtu, pokud disponují dokladem od kuvajstských autorit opravňujícím ke vstupu. 

Vstup povolen pouze očkovaným cestovatelům s tím, že není uznáván žádný důvod pro neočkované (zdravotní důvody, věk apod.). Cestovatelé naočkovaní vakcínami, které nejsou uznávány v Kuvajtu (uznávány jsou pouze: Pfizer BioNTech, AstraZeneca/Oxford, Moderna, Johnson & Johnson) jsou bráni jako neočkovaní.

Pro plně očkované cestovatele neplatí žádné další podmínky vstupu.

Pro cestovatele částečně očkované – závazek domácí karantény v délce 7 dnů. Tato karanténa se může zkrátit, pokud bude mít cestovatel k dispozici po vstupu do Kuvajtu negativní PCR test. 

Pro cestovatele neočkované – platí povinnost mít s sebou negativní PCR, ne starší než 72 hodin před vstupem do země, dále platí povinná domácí karanténa v délce 7 dní, která musí být zakončena v poslední den karantény negativním PCR testem.

Do 16 let věku neplatí žádná omezení pro vstup (PCR testy apod.), po 16. roce jsou uplatňovány stejné podmínky, jako pro dospělé.

Podmínky pro návrat do ČR: 

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Delší dobu nejsou zveřejňována.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek