Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Kypr

3. červenec 2020, aktualizováno 9. 4. 2021 (20:39)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Pro osoby, které cestují na území Kypru z ČR platí následující požadavky:

Absolvovat PCR test na Covid-19 (molekulární) s odběrem vzorku do 72 hodin před odletem, vyplnit Cyprus Flight Pass a vložit do něj výsledky testu.

Absolvovat následný molekulární PCR test na Covid -19 po příletu na Kypr na vlastní náklady (30 € na letišti v Larnace a 32 € na letišti v Paphosu). Výsledek testu bude znám do tří hodin a cestující obdrží výsledek pomocí SMS zprávy na telefon.

Děti před dovršením 12 let jsou z povinnosti absolvovat testy vyjmuty

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku antigenního nebo PCR testu; antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR, který přicestující podstoupí do 5 dnů od příjezdu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Je zakázán volný pohyb osob v době od 21:00 do 5:00 na celém území Kyperské republiky s výjimkou cest do a ze zaměstnání. 
  • Platí povinnost nosit roušku v uzavřených prostorách (supermarkety, banky, nákupní centra, veřejná doprava) i venku na veřejných místech pro všechny obyvatele nad 12 let věku. 
  • Jsou otevřeny pouze venkovní prostory restaurací, hostinců, kaváren, barů, jídelen atd. do 22:45. U stolu může sedět max. 8 osob. Platí povinnost mít nasazenou roušku po celou dobu s výjimkou přímé konzumace jídla a nápojů.
  • Pohyb venku je povolen pouze na základě SMS zprávy, max. 2x denně z registračního sytému na čísle 8998 (z kyperských SIM) nebo na tel. +35722263030 (ze zahraničních telefonních čísel). Na veřejných místech (parky, ulice) se může scházet max. 6 osob. O víkendech je počet SMS zpráv rozšířen na 3x denně.
  • Jsou zavřena kina, divadla, otevírají se umělecké galerie. 
  • Mohou se konat bohoslužby do max. počtu 50 přítomných věřících.

Doprava

Doprava

  • V současnosti jsou uzavřené všechny přechody mezi jižní a severní částí Kypru pro cizince, kteří nežijí trvale na Kypru.
  • Mezinárodní letiště na Kypru jsou otevřená pro pravidelné komerční linky i charterové lety.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek