Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Lesotho

9. červenec 2020, aktualizováno 27. 7. 2021 (08:15)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Země je otevřena pro cestující včetně turistů.

Lesotho je na základě ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví zařazeno mezi země s extrémním rizikem nákazy COVID-19. Z uvedeného důvodu se českým občanům a občanům s pobytovým oprávněním v ČR důrazně nedoporučuje do země cestovat. 

Pro vstup nebo opuštění Lesotha je nutný negativní test na COVID-19, který není starší než 72 hodin od příjezdu do země a následná domácí karanténa po dobu 14 dnů. Osoby, které vykazují známky onemocnění musí karanténu absolvovat na vlastní náklady v zařízení vybraném státem.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář. Cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku. Potvrzení bude vyžadováno dopravci jako podmínka pro přijetí cestujícího k přepravě. Cestující musí disponovat potvrzením o rezervaci na RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2, který bude proveden do 24 hodin od vstupu na území České republiky a mít toto potvrzení připraveno pro hraniční kontrolu.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s extrémním rizikem nákazy povinny se nejdříve 10 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2. 

Opatření

Opatření

  • Vláda zpřísnila opatření na 2. stupeň, což např. zahrnuje celoplošný zákaz vycházení mezi 22:00 a 4:00, nošení roušky na veřejných místech a dodržování sociálního odstupu. 
  • Většina obchodů, lékáren a dalších zařízení zůstává otevřena za dodržení přísných hygienických opatření.
  • Očkování: Země nemá aktuálně k dispozici žádné vakcíny.
Doprava

Doprava

  • Všechny hraniční přechody a mezinárodní letiště Moshoeshoe I International Airport jsou v provozu.
Očkování

Očkování

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek