Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Libanon

30. červen 2020, aktualizováno 15. 7. 2021 (14:51)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Všichni cestující, s výjimkou dětí do 12 let, musí při vstupu do Libanonu předložit negativní PCR test na COVID19 (potvrzení je vyžadováno již při check - in na let do Bejrútu). Test nesmí být starší než 96 hodin. Výjimka PCR testu před cestou se týká osob, které byly očkovány 2 dávkami vakcíny proti COVID-19 v Libanonu, USA, Kanadě, Austrálii, Novém Zélandu, evropských zemích (vč. ČR), asijských zemích, Egyptě, Alžírsku, Maroku a Tunisku minimálně 15 dní před cestou do Libanonu.

Před cestou je potřeba vyplnit on-line formulář na covid.pcm.gov.lb a předložit potvrzení letecké společnosti. Po vyplnění elektronického formuláře cestující obdrží uživatelské jméno a heslo a odkaz k nahrání aplikace Covid Leb Track, jejíž aktivaci by měl cestující předložit při vstupu do Libanonu.

Po příletu do Libanonu musí všichni cestující, s výjimkou dětí do 12 let , podstoupit PCR test na letišti (finanční částku za test, která činí 50 USD od cestujících účtují letecké společnosti).

Cestující mají po příjezdu do Libanonu zůstat v domácí karanténě po dobu 72 hodin. Výjimky se týkají diplomatů, oficiálních delegací a jednotek UNIFIL a rovněž osob, které byly očkovány proti COVID-19 a prokážou se lékařským potvrzením.

Aktuálně je platný zákaz vstupu osob, které v posledních 14 dnech navštívili Indii. Osoby přijíždějící z Brazílie či Velké Británie, musí podstoupit 5 denní karanténu v předem určeném hotelu a poté znovu podstoupit PCR test.

Pro držitele cestovních pasů ČR je zavedena pro vstup do Libanonu vízová povinnost. Vízum lze získat při příletu na letišti v Bejrútu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře.

Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max. 24 h. před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace

Opatření

Opatření

  • Otevírací doba obchodů a restaurací je omezená do 19 hod., resp. 18 hod. .
  • Platí zákaz nočního vycházení mezi 21.30 hod a 5.00 hod.
  • Na veřejnosti je vyžadováno nosit roušku zakrývající nos a ústa.

Doprava

Doprava

  • Vnitrostátní doprava je obnovena, ve vozidlech taxi mohou být maximálně 3 osoby (vč. řidiče).
  • Autobusy mohou operovat při zaplnění max. 50% kapacity.
  • Z ČR lze do Libanonu přicestovat letecky. Přímé lety nejsou k dispozici.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek