Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Libanon

30. červen 2020, aktualizováno 11. 10. 2021 (13:27)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Všichni cestující, s výjimkou dětí do 12 let, musí při vstupu do Libanonu předložit negativní PCR test na COVID19, které obsahuje QR kód (potvrzení je vyžadováno již při check - in na let do Bejrútu, bez testu s QR kódem nebude umožněn vstup do letadla). Test nesmí být starší než 96 hodin (od výsledku testu do příjezdu do Libanonu). Výjimka PCR testu před cestou se týká osob, které byly očkovány vakcínou proti COVID-19 a od druhé dávky (v případě dvoudávkové vakcíny) či od jedné dávky ( v případě jednodávkové vakcíny) uplynulo minimálně 14 dnů před odletem do Libanonu. Výjimka se rovněž vztahuje na ty, kdo prodělali nemoc COVID-19 v posledních 90 dnech a jsou již plně vyléčeni a o tomto předloží oficiální lékařské potvrzení.

Po příletu do Libanonu musí všichni cestující, s výjimkou dětí do 12 let , podstoupit PCR test na letišti.

Pro držitele cestovních pasů ČR je zavedena pro vstup do Libanonu vízová povinnost. Vízum lze získat při příletu na letišti v Bejrútu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře.

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

Opatření

Opatření

  • Na veřejnosti je vyžadováno nosit roušku zakrývající nos a ústa.

Doprava

Doprava

  • Z ČR lze do Libanonu přicestovat letecky. Přímé lety nejsou k dispozici.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek