Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Libanon

30. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (20:25)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Všichni cestující, s výjimkou dětí do 12 let musí při vstupu do Libanonu předložit negativní PCR test na COVID19 (potvrzení je vyžadováno již při check - in na let do Bejrútu). Test nesmí být starší než 96 hodin. Všichni cestující musí před cestou vyplnit on-line formulář.

Po příletu do Libanonu musí všichni cestující, s výjimkou dětí do 12 let a jednotek UNIFIL, podstoupit PCR test na letišti (finanční částku za test, která činí 50 USD od cestujících účtují letecké společnosti).

Dle MZV navíc musí mít všichni cestující do Libanonu předem zarezervovaný a zaplacený na 48 hodin jeden z libanonskými autoritami určených hotelů, kde musí strávit první část karantény. V případě, že test z letiště v Bejrútu je negativní, může cestující pokračovat v domácí karanténě dalších 5 dní a poté podstoupit na svoje náklady další PCR test. Jinak musí postupovat dle instrukcí Ministerstva zdravotnictví, které jim budou poskytnuty.

Cestující z destinací Istanbul, Baghdad, Adana, Addis Abeba a Káhira (netýká se transferu na těchto letištích) musí mít zaplacenou rezervaci v hotelu na 7 dnů. Šestý den musí podstoupit na svoje náklady další PCR test. V případě negativního druhého testu mohou pokračovat do místa pobytu. Jinak musí postupovat dle instrukcí Ministerstva zdravotnictví, které jim budou poskytnuty. Po odbavení na letišti budou cestující odvezeni hotelovými autobusy do hotelů dle předchozí rezervace.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Nošení roušek je povinné.
  • Byl vyhlášen tzv. lockdown.
  • Zákaz vycházení je nově zaveden od 18.00 hod do 5.00 hod.
  • Veřejné instituce mají fungovat s 25% personálu, uzavřeny jsou školy a univerzity, obchody (s výjimkou potravin), restaurace, podniky a firmy ( kromě kritické infrastruktury), sportovní, kulturní a volnočasová zařízení. Uzavřeny budou rovněž náboženské stánky a nebudou probíhat žádná shromažďování, vč. bohoslužeb.
  • Jsou zároveň zakázány veškeré společenské podniky, soukromé oslavy či akce, při kterých se shromažďují lidé.
  • V celé zemi byl z důvodu pandemi COVID 19 prodloužen stav všeobecné mobilizace.

Doprava

Doprava

  • Veřejná autobusová doprava na území Libanonu funguje.
  • Stále je možné využívat taxi služby za použití roušky.
  • Provoz aut je omezen podle SPZ, v liché dny mohou na silnice auta s SPZ končící lichým číslem, v sudé dny naopak. V neděli je zaveden zákaz provozu na silnicích.
  • Mezinárodní letiště Rafik Hariri International Airport v Bejrútu obnovuje komerční lety.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek